لوگو منو سمت راست

a

Facebook

Twitter

ترجمه و بازبینی توسط دکتردیزاین.
همه حقوق محفوظ است.

۸:۰۰ الی ۲۰:۰۰

ساعات کار ما شنبه تا پنجشنبه

۰۹۱۲۸۹۷۱۳۶۴

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

فیسبوک

اینستاگرام

توئیتر

جستجو
منو
 

آزادی ۱۰۰ زندانی در آذربایجان غربی

نجات علی پور > دسته‌بندی نشده  > آزادی ۱۰۰ زندانی در آذربایجان غربی

آزادی ۱۰۰ زندانی در آذربایجان غربی

ئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجان غربی گفت : با تقویت شعب صلحی شورای حل اختلاف ویژه زندانیان مستقر در زندانهای استان و کارکرد صحیح آن می‌توان کاهش جمعیت کیفری استان  را رقم زد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی؛ معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجانغربی در جلسه کارگروه بررسی موانع و مشکلات شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان استان با بیان این مطلب اضافه کرد : با توجه به قابلیت‌های شعب صلحی شورای حل اختلاف مستقر در زندانهای استان، حل و فصل اختلافات ارجاعی به طرفیت مددجویان در شعب ویژه زندان تاثیرات مطلوبی را در آزادی محکومین بالاخص در پرونده‌های قتل، محکومیت‌های مالی، جرائم غیر عمد خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در رابطه با سیاست‌های حبس زدایی قوه قضائیه تصریح کرد:  شوراهای حل اختلاف نقش مهمی میتواند در آزادی زندانیان با انجام اقدامات صحیح صلحی ایفا نماید.

صمدی با اشاره به انتظارات مسئولین قضایی کشوری و استانی از شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان  افزود :  شاخص‌های عملکردی مانند روند رشد میزان صلح و سازش بویژه در پرونده‌های قتل و همچنین  آزادی زندانیان  که ماحصل اقدامات صلحی شوراهای حل اختلاف است  بایستی با انجام برنامه ریزی‌های عملیاتی دقیق پیگیری و محقق گردد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجانغربی با اشاره به فعالیت ۱۰ شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان در استان گفت : طی شش ماهه اخیر تعداد ۱۳۰۱ فقره پرونده  بطرفیت زندانیان در این شعب مورد رسیدگی قرار گرفته که  بالغ بر ۵۰۰ فقره از این پرونده‌ها که حدود ۴۰ درصد از پرونده‌های مختومه را شامل میشود با اهتمام اعضای این شعب منجر به  صلح و سازش و آزادی تعداد ۱۰۰ نفر زندانی شده است.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان آذربایجانغربی  از صلح و سازش تعداد  ۹ فقره پرونده قتل با میانجیگری اعضای شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان در استان خبر داد و یادآور شد: با تقویت شعب شورای حل اختلاف ویژه زندانیان و استفاده صحیح از ظرفیت این شعب و جلب همکاری  مسئولین ستاد دیه و  خیران در هر شهر و منطقه زمینه آزادی بسیای از محکومین  را فراهم آورد.

وی در پایان  با صدور دستور به  کارگروه بررسی موانع و مشکلات شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان خواست که با اتخاذ تدابیر عاجل نسبت به رفع موانع و مشکلات از جمله ارجاع پرونده ، سیستم سمپ و تجهیزات اداری مورد نیاز اقدام نمایند.

 

بدون ديگاه

ارسال نظر