انواع کلاهبرداری در قانون

آیا سوالاتی در مورد انواع کلاهبرداری در قانون، چند و چونِ مجازات کلاهبرداری، و این که چه مواردی کلاهبرداری محسوب می شود به ذهنتان خطور می کند؟ در این صورت باید با یک وکیل مجرب در این زمینه صحبت کنید و مشاوره بگیرید. ما به شما مراجعه به بهترین وکیل ارومیه، یعنی وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور را پیشنهاد می کنیم. وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور با تخصص و سابقه ی بالا می تواند به سوالات شما به صورت حضوری یا تلفنی پاسخ دهد.

چه-مواردی-کلاهبرداری-محسوب-می-شود؟-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

چه-مواردی-کلاهبرداری-محسوب-می-شود؟-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

کلاهبرداری یعنی چه؟

در قانون ، کلاهبرداری ، ارائه نادرست عمدی واقعیت به منظور محروم کردن شخصی از دارایی با ارزش است. اگرچه کلاهبرداری گاهی به خودی خود جرم است ، اما بیشتر اوقات عنصری از جرایمی مانند بدست آوردن پول با تظاهر دروغ یا جعل هویت است.

کدهای حقوقی اروپا و مشتقات آنها اغلب به طور گسترده کلاهبرداری را تعریف می کنند که شامل نه تنها بیان نادرست عمدی واقعیت است ، که به وضوح برای فریب دیگری برای جدایی از اموال با ارزش طراحی شده است ، بلکه سو تفاهم ناشی از معاملات تجاری عادی را نیز شامل می شود. بنابراین ، هرگونه حذف یا پنهان کاری که برای دیگری ضرر داشته باشد یا به شخص اجازه دهد از مزیت غیرمعقولانه دیگری استفاده کند ، می تواند کلاهبرداری کیفری محسوب شود. در سیستم های حقوقی انگلیس و آمریکا ، این نوع تقلب اخیر ممکن است به عنوان فریب تلقی شود ، منوط به اقدام در حقوق مدنی و نه کیفری.

نوع متداول کلاهبرداری کیفری ، به دست آوردن مال از طریق چک است که بودجه کافی برای حساب امضا کننده در آن وجود ندارد. دیگری بازی به اصطلاح اعتماد به نفس است ، که نه تنها بیان نادرست واقعیت بلکه خیانت در اعتماد به نفس ناشی از مجرم در قربانی است. کلاهبرداری از جعل هویت عبارت است از وکالت دروغین توسط یک شخص مبنی بر اینکه او شخص دیگری است یا موقعیت شخص دیگری را اشغال می کند.

چه مواردی کلاهبرداری محسوب می شود؟

کلاهبرداری هم جرم مدنی است و هم اشتباه جنایی.

در دعاوی مدنی ، ادعاهای مربوط به کلاهبرداری ممکن است مبتنی بر بیان نادرست واقعیت باشد که عمدی یا سهل انگاری بوده است. برای اینکه گزاره ای به معنای نادرست اظهارنظر عمدی باشد ، فردی که آن را ارائه داده یا باید بداند این گفته نادرست بوده یا نسبت به حقیقت آن بی پروا بوده است. گوینده همچنین باید این نیت را داشته باشد كه شخصی كه اظهارات به وی گفته شده به آن اعتماد كند. شنونده پس از آن باید به قول خود اعتماد معقول داشته باشد و همچنین به دلیل این اعتماد متضرر شده باشد.

ادعای کلاهبرداری مبتنی بر اظهارنظر غلط سهل انگارانه از این نظر متفاوت است که ممکن است سخنران بیانیه دروغ واقعاً اعتقاد داشته باشد. با این حال ، سخنران فاقد دلایل منطقی برای این اعتقاد بود.

وعده ای که محقق نشود ، فقط در شرایط خاص می تواند ادعای کلاهبرداری را ایجاد کند. به عنوان مثال ، در قوانین کالیفرنیا ، وعده نادرست تنها در صورت جعلی بودن وعده دهنده این است که وعده دهنده هم عمل نکردن به وعده را داشته باشد و هم این که وعده دهنده به قول خود اعتماد کند. و وعده دهنده باید به طور منطقی به وعده اعتماد کرده و در نتیجه آن اتکای معقول آسیب دیده باشد. هنگامی که وعده به عنوان بخشی از قرارداد داده شد ، اکثر ایالت ها طبق قانون قرارداد و قانون شکنجه ، خواهان را از بهبودی منع می کنند.

 وقتی به سرقت هویت فکر می کنید ، احتمالاً شخصی را تصور می کنید که شماره امنیت اجتماعی شما را سرقت می کند یا حساب ایمیل شما را هک می کند. اما متأسفانه ، حقیقت بسیار دورتر از آن است.

انواع کلاهبرداری در قانون

متأسفانه ، تقلب در دنیای امروز بسیار رایج است. از کلاهبرداری رای دهندگان گرفته تا کلاهبرداری در حساب بانکی ، اطلاعات شخصی آمریکایی ها بیش از هر زمان دیگری آسیب پذیر است.

در اینجا ۹ نوع کلاهبرداری وجود دارد که باید مراقب آنها باشید:

  • کلاهبردی ایمیل
  • کلاهبرداری رانندگی
  • کلاهبرداری در بهداشت و درمان
  • کلاهبرداری با بدهی و کارت اعتباری
  • کلاهبرداری تصاحب حساب بانکی
  • کلاهبرداری بازپرداخت مالیات به سرقت رفته
  • تقلب در رأی
  • کلاهبرداری اینترنتی
  • کلاهبرداری سنتی

دانستن انواع مختلف کلاهبرداری و رعایت این نکات برای جلوگیری از قربانی شدن می تواند به شما در محافظت از هویت کمک کند.

برای توضیحات تخصصی در مورد انواع کلاهبرداری و موارد مشابه می توانید به بهترین وکیل ارومیه یعنی وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور مراجعه کنید.

مجازات کلاهبرداری

ارتکاب هر نوع کلاهبرداری می تواند به مجازات های کیفری قابل توجهی منجر شود. بسته به جایی که در آن زندگی می کنید و جرمی که متهم شده اید ، کلاهبرداری می تواند یک جرم جنایی، مدنی و یا هر دو باشد.

حبس محکومیت های کلاهبرداری احتمال حبس یا زندان را با خود به همراه دارد. اگرچه مجازات ها بسیار متفاوت هستند ، اما محکومیت جنایی می تواند تا یک سال در زندان محلی منجر شود ، در حالی که محکومیت بد جنایی می تواند به چندین سال زندان منجر شود.

تحت مراقبت: اگر شما به جرم کلاهبرداری محکوم شوید ، دادگاه همچنین می تواند حکم مشروط را صادر کند. مشروط به شما اجازه می دهد تا محکومیت خود را بدون نیاز به زندان یا زندان سپری کنید ، اما این مجازات “آزاد شدن از زندان” هم نیست. مشروطیت آزادی شما را بطور قابل توجهی محدود می کند مدت مشروط به طور معمول ۱۲ ماه یا بیشتر طول می کشد و در حالی که در دوره مشروط هستید باید از شرایط خاصی که دادگاه وضع می کند پیروی کنید.

جریمه :جریمه نقدی برای محکومیت های کلاهبرداری بسیار رایج است و مانند احکام حبس ، بسته به شرایط پرونده می تواند تفاوت قابل توجهی داشته باشد. جریمه نقض جرایم جنایی می تواند چند هزار دلار یا کمتر باشد ، در حالی که محکومیت های جنایی می تواند جریمه های بیش از ۱۰ هزار دلار را به همراه داشته باشد.

جبران خسارت: فردی که به جرم کلاهبرداری محکوم شده مجبور است به قربانیان پول پرداخت کند و در ازای این کار خسارت وارده را به آنها جبران کند. حکم دادگاه برای جبران خسارت به عنوان جبران خسارت شناخته می شود. پرداخت جبران خسارت باید علاوه بر جریمه ای که دادگاه تعیین می کند ، انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر حتما به وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور، بهترین وکیل ارومیه، مراجعه فرمایید.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *