بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه

بهترین وکیل دعاوی ملکی

بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه

 

بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه قبل از هر کاری برای انتخاب یک وکیل در انجام امور حقوقی خود باید بدانیم که وکیل متخصص در کار خود و تجربه انجام و رسیدگی به پرونده را دارا باشد. به طور حتم  همه ما در طول زندگی خود با مشکلات خانوادگی، حقوقی و پرونده ‌های قضایی زیادی روبرو خواهیم شد و نیازمند مشاوره و کمک از یک وکیل پایه یک دادگستری آگاه و خبره در زمینه حل مشکلات خود پیدا می کنیم تا با خیال راحت به موفقیت و رسیدن به خواستهای حقوقی خود بپردازیم.

انتخاب یک وکیل کار بلد هم مانند یک پزشک متخصص کار سخت و دشواری است؛ مخصوصا وکیلی که دارای تخصص در زمینه های مختلف مانند وکیل دعاوی ملکی، وکیل چک و امور مالی، وکیل و مشاوره حقوقی، وکیل خانواده و… باشد و طبق دانش روز دادگستری و مسلط به جرایم فضای مجازی بتواند از موکل خود دفاع کند.

بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه

نجات علی ‌پور از وکلای پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای تهران و از اعضا جدید در کانون وکلای آذربایجان غربی که بعد از گرفتن مدرک دیپلم توانست در دانشگاه آزاد ارومیه با موفقیت و تلاش بسیار در رشته وکلالت تحصیل کند.

ایشان به این مدرک بسنده نکرد و با نمرات عالی کارشناسی ارشد خود را هم در همان دانشگاه اخذ کرد. آقای علی پور به علت علاقه زیاد به رشته ای که انتخاب کرده بود توانست به طور همزمان در آزمون وکالت کانون وکلای تهران و آزمون قضاوت کار خود را با موفقیت های فراوان شروع کند.

اگر به مشاوره تلفنی یا حضوری در هر زمینه ای احتیاج پیدا کردید به شما این اطمینان داده می شود که با تجربه های زیادی که ایشان در رسیدگی به حوزه ‌های ملکی، خانواده، وصول مطالبات وکالت کرده و قراردادها و لایحه های زیادی به دست آورده اند می توانید با توجه به تعهدی که نسبت به موکلان خود دارند، با خیال راحت کارهای حقوقی خود را به او بسپارید.

بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه

بهترین-وکیل-ملکی-در-ارومیه-وکیل-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-ملکی-در-ارومیه-وکیل-نجات-علی-پور

وکیل خوب برای دعاوی ملکی و قراردادها در ارومیه

عرف و زبان عامیانه دعاوی ملکی به دعاوی اطلاق می شود که از املاک و اموال غیر منقول گرفته شده باشد. ملک می تواند شامل زمین، آپارتمان و مغازه باشد. این دعاوی اکثرا بر حسب موضوع مطرح شده در دادگاه حقوقی رسیدگی می شوند و معمولا به علت طرح یک قرارداد رسیدگی به دعاوی آن ها ضرورت پیدا می کند.

دعاوی ملکی را می توان از مهمترین دعاوی حقوقی به حساب آورد زیرا دارای پیچیدگی و ارزش زیادی است؛ پس بهتر است فردی که می خواهد این دعوی را مطرح کند قبل از هر کاری به دنبال یک وکیل با تجربه و خوب در این زمینه قراردادها باشد تا بعد از مشورت با او و انتخاب یک راه حل مناسب اقدام به طرح دعوای خود کند.

بهترین اقدام در این نوع پرونده ها این است که پیگیری و دفاع از دعوا را به یک وکیل دعاوی ملکی کار بلد و متخصص سپرده و در صورتی که گرفتن وکیل برایتان امکان ندارد به طور مدام در طول دادرسی با یک وکیل خبره  به صورت تلفنی ( مخصوصا در ایام کرونا) یا حضوری در مورد دعاوی امور ملکی مشورت کنید.

ویژگی های یک وکیل خوب برای رسیدگی به دعاوی ملکی

یک وکیل با تجربه برای رسیدگی به پرونده شما در دعاوی ملکی وکیلی است که علاوه بر داشتن مجوز و پروانه وکالت دادگستری، دارای تخصص و تجربه بالا در این زمینه هم باشد.

برای انجام و دفاع از موکل و پیگیری پرونده در دعاوی ملکی، وکیل دادگستری خوب باید دارای دانش آکادمیک، تجربه زیاد عملی و  تبحر حقوقی در زمینه طرح شکایات موکل خود در معاملات ملکی و قراردادها، داشته باشد زیرا این دعاوی به علت پیچیدگی و اهمیت بالایی که دارند در دسته مهمترین دعاوی حقوقی قرار می گیرند.  پس همیشه در نظر داشته باشید که برای مدیریت یک دعوای ملکی دانش حقوقی و تجربه اجتماعی هر دو با هم لازم و ضروری است.

فکر کنید که یک وکیل جوان از نظر مدرک دارای دکتری حقوق قراردادها (حقوق خصوصی) است ولی شخصاً و حتی برای خودش هم حتی یک معامله ملکی کوچک انجام نداده باشد و بدون تجربه اجتماعی بخواهد به پرونده شما رسیدگی کند؛ پس با این شرایط نباید از او انتظار داشته باشید که پرونده شما را به بهترین نحو ممکن و با موفقیت تحویل دهد. هیچ چیز مانند تجربه عملی وکیل نمی تواند در پرونده های حقوقی به موکل کمک کند.

همیشه این را به خاطر داشته باشید که یک وکیل کاربلد و با تجربه برای دعاوی ملکی موکل خود  تلاش می کند که نتیجه حکم را از کوتاه ترین و راحت ترین و حتی کم هزینه ترین راه به هدف برساند.

بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه

طرح کردن دعاوی پرهزینه و متوسل شدن به روش های آزمون و خطا که فقط موجب پرداخت هزینه دادرسی با مبالغ هنگفت می شود، از خصوصیات و اقدامات یک وکیل فاقد تخصص و کم تجربه در زمینه رسیدگی به دعاوی ملکی و قراردادهای شما می تواند باشد.

اگر شما وکیلی انتخاب کنید که آشنا به شهر و منطقه ای باشد که دعاوی ملکی  در آن دادگاه محل وقوع ملک مطرح و جریان می یابد؛ این می تواند به نفع تان باشد زیرا وکیل  با رویه دادگاههای آن حوزه قضایی، قضات، محاکم و کارمندان قضایی آن جا آشنا بوده و در پیشرفت کار شما موثر است.

در اکثر مواقع در دعاوی ملکی به علت سکوت قانونگذار، نظریه حقوق دانان و استدلال حقوقی بسیار مهم و با ارزش شده و ضروری است تا قبل از طرح دعوا از نظرات قاضی احتمالی پرونده آگاه شویم و نوع خواسته و کیفیت دعوای شما با توجه به روند آن قاضی و شعبه مشخص گردد.

 

مهم ترین دعاوی ملکی

۱- الزام به تنظیم سند رسمی انتقال ملک

از جمله دعاوی ملکی که مستقیماً از خرید و فروش راجع به املاک گرفته می شود، به این صورت که وقتی شخصی در یک معامله، ملکی را به دیگری بفروشد ولی از تنظیم سند رسمی انتقال ملک و مال غیر منقول خود داری کند در این صورت خریدار با مراجعه به یک وکیل متخصص در زمینه دعاوی ملکی و قراردادها و با ارایه مدارک مستند می تواند کار خود را به او بسپارد و مدیریت پرونده حقوقیش را در جهت ضرورت و الزام خوانده و فروشنده به تنظیم سند رسمی مجبور و مکلف کند.

۲- الزام به تنظیم سند رسمی اجاره

هر گاه شخصی با مالک یک ملک قرارداد اجاره تنظیم کند، مالک طبق قانون موظف است در قرارداد خود تعهد کند که برای مستاجر سند رسمی اجاره تنظیم می کند. به فرض اینکه موجر و مالک از این کار امتناع کند، مستاجر حق دارد الزام مالک را با تنظیم سند رسمی اجاره از او بخواهد.

۳- تخلیه مورد اجاره مسکونی

وقتی یک آپارتمانی یا ملک به شخصی برای سکونت اجاره داده می شود پس از اتمام مدت اجاره یا میل خود مستاجر و با احترام به قراردادی که بین دو طرف ملک تنظیم شده، ملک باید تخلیه شود ولی اگر مستاجر از این کار امتناع کند و به وعده خود عمل نکند موجر با مراجعه به دادگاه و طرح کردن دعوای تخلیه اقدام می کند.

بهترین کار قبل از وقوع چنین بحث هایی این است که موجر و مستاجر برای حفظ حقوق خود و برای جلوگیری از زیاده خواهی دو طرف همزمان در حین انعقاد قرارداد اجاره یک مشورت با وکیل متخصص قرارداد انجام داده و اجاره نامه خود را به شکل استاندارد و با جلوگیری از پیش بینی بد عهدی ها و وقایع احتمالی آینده از سوی طرفین منعقد نمایید.

۴- دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق

در مواردی این امکان وجود دارد که فردی بدون تصرف ملک شما مانع  شود تا از آن استفاده کنید. در این حالت برای رسیدگی به دعوای رفع مزاحمت و گرفتن حق، شما باید یک سند که نشان دهنده مالکیت و سابقه شما از آن ملک است را ارائه دهید. در این نوع دعاوی قاضی  با صدور دستور موقت تا انجام بررسی های لازم برای اثبات حق و جلوگیری از وارد شدن ضرر و زیان  بیشتر به مالک این حکم را صادر می کند.

۵- مطالبه اجور معوقه 

مستأجر مکان تجاری یا مسکونی در صورتی که از پرداخت اجاره بهای مندرج در قرارداد مطابق آنچه بین طرفین توافق شده است امتناع ورزد موجر حق خواهد داشت با طرح دعوای ملکی مطالبه اجور معوقه مستأجر را به پرداخت اجاره های عقب افتاده ملزم و مجبور نماید.

۶- تعدیل و به روز کردن اجاره بها

در اجاره های مدت دار و طولانی یا در اجاره اماکن تجاری حقوق مستأجر بعد از انقضای مدت اجاره هم حفظ خواهد شد و حق تصرف در ملک پس از پایان عقد اجاره برای مستأجر وجود دارد، در مواردی که موجر (مالک ملک) مدعی شود که به علت وجود تورم ارزش اجاره دریافتی او در طول زمان کم شده، می تواند با مراجعه به دادگاه تقاضای تعدیل (نرخ روز درآوردن مبلغ اجاره ) وعادلانه کردن مبلغ اجاره را کند.

۷- رفع تصرف عدوانی

رفع تصرف عدوانی یعنی جلوگیری از تصرف فردی به عبارت دیگر بدون اجازه صاحب قبلی به طور غیر قانونی (عدوانی) و قهر و غلبه ملکی را به تصرف شخص دیگر در بیاید.

۸- رفع ممانعت از حق

معنی این دعوی یعنی کسی از اعمال و گرفتن حق دیگری جلوگیری کند بدون آن که

ایجاد کننده مانع، خودش مالی را متصرف شود برای مثال: کسی بدون تصرف ملکی مانع از ورود صاحب ملک در آن شود. در این حالت صاحب حق دارد برای رفع و جلوگیری از وجود مانع با مراجعه به دادگاه صالح از او برای اعاده حق خود طلب کمک کند.  

۹- رفع مزاحمت

زمانی که فردی با ایجاد مزاحمت مانع استفاده از ملکی شود در این صورت با طرح دعوای رفع مزاحمت، برای جلوگیری از اقدام وی از دادگاه طلب کمک  می کند.

۱۰- خلع ید از ملک غصب شده

رفع غصب، خلع ید یا جلوگیری از غصب دعوایی را گویند که مالک ملک هر نوع مال منقول یا غیر منقول بر علیه شخص غاصب در دادگاه را طرح می کند.

۱۱- خلع ید مشاعی

هر وقت چند نفر به دلایل و شیوه های خاص و از هر راه ممکن شریک مالی باشند. این مال می تواند شامل شراکت برای رضایت و انجام معامله یا به دلیل ارث و به صورت قهری (غیر ارادی) باشد، در هر صورت عدم رضایت یکی از شریکان به تصرف و استفاده از آن ملک منافع شده و شریک یا شرکای دیگر باید با تقاضای خلع ید مشاعی احکام مدنی خالی کردن ملک ( خلع ید) را از دادگاه خاستار باشند.

۱۲- دستور تخلیه

طبق قراردادهای اجاره اماکن مسکونی که در دفترخانه اسناد رسمی با تنظیم کتبی و قید مدت اجاره و امضای دو شاهد تنظیم می شود. مالک می تواند بدون مراجعه به دادگاه و کمک از شورای حل اختلاف تخلیه مستاجر را بخواهد.

۱۳- فروش و تقسیم مال مشاع (مال مشترک)

دعوای ملکی به طور خاص یعنی فروش ملک مشاع در صورتی است که در یک مال مشترک یکی از شرکا تقاضای پایان دادن به شراکت را کند می توان از راه درخواست فروش و تقسیم عوائد ناشی از آن مال این کار را انجام داد.

۱۴- ابطال سند مالکیت

ابطال کردن سند مالکیت از درخواست های کسی است که یک سند رسمی مالکیت از او در دفترخانه اسناد رسمی یا از طرف اداره ثبت خلاف منافع او در مورد اموال و املاکش صادر شده باشد.

۱۵- مطالبه اجرت المثل

هر گاه شخصی با تصرف ملک دیگری ندادند که تصرف او قانونی و دارای اجازه است یا مقدار اجاره بها را نداند اجرت المثل روزهای تصرف شده ملک خود را از دادگاه مطالبه کند.

۱۶- تجویز انتقال منافع

در دعوای تجویز انتقال منافع  درخواست فردی است که مهلت استفاده او از یک ملک محدود به زمان معینی نیست و مالک ملک اجازه انتقال ملک مورد استفاده را به او نخواهد داد.

۱۷- تامین خواسته و توقیف اموال

در تمام دعاوی حقوقی که موضوع آن ها مال به صورت منقول یا غیر منقول است خواهان می تواند طبق قانون آیین دادرسی مدنی تقاضای تأمین خواسته و توقیف اموال را بکند.

۱۸- دستور موقت یا دادرسی فوری

دستور موقت (داد رسی فوری) یعنی جلوگیری از اقدامی یا رسیدگی به امری با فوریت و ضرورت زیاد برای رسیدن خواهان  به منافعش که در این حالت امکان انتظار برای تشکیل جلسه رسیدگی و صادر شدن حکم و اجرای آن را ندارد. در این صورت مدعی حق می تواند به طور همزمان تقاضای تصمیم و دستور فوری را از دادگاه کرده و درخواست رسیدگی مطابق تشریفات قانون آیین داد رسی مدنی را با هم کند.

۱۹- داوری و حکمیت

تأسیس داوری (حکمیت) در بیشتر قانون ها یعنی اجازه انتخاب مرجع حل اختلاف خود

به عبارت دیگر طرفین یک قرارداد چه از قرارداد ملکی یا قرارداد راجع به معامله املاک یا هر نوع قرارداد دیگر در صورت بروز اختلاف به دادگاه مراجعه می کند و یا شخصی را به عنوان داور و حاکم انتخاب تا اختلاف در بین طرفین معامله را حل کند.

۲۰- انحصار وراثت

بعد از فوت فرد اولین کار برای امکان تصرف حقوقی او( فروش یا اجاره یا هر نوع اقدام دیگر) دریافت گواهی انحصار وراثت (حصر وراثت ) است.

۲۱- مطالبه سهم الارث

ورثه شخص متوفی بعد از فوت مورث (متوفی) این حق را دارند که بعد از اخذ گواهی انحصار وراثت اگر با هم توافق داشته باشند اقدام به تقسیم ارث کنند. در صورت نداشتن توافق طبق قانون اقدام و برحسب مال غیر منقول و ملک یا مال منقول یا پول آن را تقسیم کنند.

۲۲- الزام به انجام تعهدات قراردادی

تعهدات قراردادی که جنبه فعلی ( طبق قانون شرط فعل) دارند در صورتی که از سوی متعهد قرادادی چه انتقال ملک یا مال باشد یا یک قرارداد عهدی انجام نشود، فرد می تواند با مراجعه به دادگاه الزام  متعهد را از دادگاه بخواهد.

۲۳- مطالبه خسارت قراردادی

 دو حالت برای موردی که طرفین قرارداد بخواهند به علت تخلف از اجرای مفاد قرارداد از همدیگر شکایت کنند وجود دارد: اولی پیش بینی نشدن اجرای تخلف  در مفاد قرارداد ضمانت در این صورت فرد شاکی باید با اثبات تخلف از اجرای قرارداد و وارد شدن خسارت و میزان آن اقدام کند. حالت دوم اینکه طرفین برای تخلف از اجرای قرارداد  ما بین خود خسارت مشخصی را در نظر گرفته باشند و مبلغی برای آن تعیین کنند  در این صورت دیگر نمی توان این مبلغ را کم یا زیاد کرد.

۲۴- فسخ قرارداد

فسخ قرارداد یعنی یکی از طرفین به هر علتی شرط فسخ  نوشته شده در قرارداد (شروط ضمن عقد) یا به دلیل وجود خیار فسخ قانونی اقدام به انحلال و فسخ قرارداد کند به تعبیر دیگر این امکان وجود دارد که طرفین به طور همزمان با انعقاد قرارداد یا حتی بعد از ان به نفع یکی از طرفین شریکان یا هر دوی آنها شرط بگذارند که ادامه قرارداد تا مدت معینی در دست طرف مقابل باشد (خیار شرط)  در این صورت می توان آن قرارداد را فسخ کرد.

۲۵- انفساخ قرارداد

منظور از انفساخ، منحل شدن قهری و خارج از اراده قرارداد یعنی طرفین به علت یک شرط فاسخ قرار می گذارند که در صورت انجام یا عدم انجام فعلی و یا در صورت وجود و عدم وجود صفتی و نیز در فرض حصول یا عدم حصول نتیجه ای قرارداد خود به خود و بدون نیاز به اراده انسانی منحل و بی اعتبار شود به این اتفاق انفساخ قرارداد گفته می شود و در صورتی که مستند به یک شرط قراردادی باشد به ان شرط، شرط فاسخ گفته می شود و نتیجه انفساخ همان نتیجه فسخ است یعنی قرارداد تا زمان انحلال صحیح، درست و موثر بوده و پس از آن بی اعتبار می گردد.

۲۶- دعاوی ناشی از مالکیت سرقفلی، حق کسب، پیشه و تجارت

سرقفلی یعنی حق اعتباری و غیر مادی که برای مستاجر مالک منافعی در زمان شروع اجاره و انعقاد قرارداد پرداخت کرده است، تعلق می گیرد و زمانی که مالک بخواهد ملک را تخلیه نماید باید سرقفلی را طبق نرخ روز و مطابق نظر کارشناس به مستأجر عودت دهد.

۲۷- دعاوی ناشی از اموال وقف شده

وقف از جمله عقود خاص و قانون مدنی ایران محسوب می شود که مقررات آن از شریعت گرفته شده است. درباره عقد وقف دعاوی گوناگونی ممکن است وجود داشته باشد مثل عزل متولی، دعوای تعیین و نصب متولی، اجازه فروش مال وقف شده و تبدیل آن به بهترین و نیز در نقطه مقابل افرادی  هستند که ادعای از بین رفتن حقوق خود از طرف موقوفه را داشته باشند و مانند هر خواهان دیگری می توانند تقاضای رسیدگی به خواسته خود را از دادگاه عمومی حقوقی بکنند.

۲۸- قرارداد های فروش و انتقال ملک

مهم ترین قسمت برای تعریف یک رابطه حقوقی با موضوع فروش و انتقال ملک و اموال غیر منقول( آپارتمان، ویلا، مغازه، زمین، باغ، خانه، عمارت) و یا هر نوع مال غیر منقول دیگر، انعقاد و تنظیم قرارداد است. انتقال و فروش اموال غیر منقول می تواند در قالب هر یک از عقود تملیکی (عقودمملک) مثل بیع (خرید و فروش)، هبه ، معاوضه، صلح و سایر قراردادهای تملیکی انجام شود.

۲۹- تامین و حفظ دلایل و امارات

معنی تامین دلیل را می توان این گونه بیان کرد: اشخاص می توانند برای جلوگیری از ضایع و تغییر احتمالی وضعیت موجود و یا به هر دلیل قابل استفاده و استناد در دعاوی از مرجع صالح خود تقاضای تامین  با حفظ دلایل و تنظیم صورتجلسه در خصوص وضع موجود بکنند. به این درخواست تامین( حفظ دلیل) گفته شده  و مرجع صالح و مقتدر برای انجام آن شورای حل اختلاف محل وقوع دلایل است.

اگر از تأسیس و امکان تامین دلیل به درستی و به موقع استفاده شود امنیت و نتیجه دعوا را به خوبی تضمین شده و نقض احتمالی را به درستی پوشش خواهد داد.

۳۰- پیش فروش آپارتمان

قرارداد پیش فروش آپارتمان یا هر مالی که در زمان عقد قرارداد موجود نباشد بسیار شبیه عقد بیع می توان دانست ولی از آنجا که طبق قواعد موضوع عقد بیع یا خرید و فروش در زمان انعقاد عقد باید مال یا ملک موجود باشد در همه موارد قرارداد پیش فروش آپارتمان را نمی توان از نگاه حقوقی، یک خرید و فروش تلقی کرد و مقررات عقد را بر آن اعمال نمود.

در توجیه ماهیت حقوقی قرارداد پیش فروش آپارتمان طبق قالب ماده ۱۰ قانون مدنی بهترین و نزدیک ترین تأسیس قراردادن آن به شکل یک قرارداد آزاد و بی نام است.

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی و وکالت دادگستری با آقای نجات علی پور بعد از تماس با تلفن های زیر و اخذ نوبت و هماهنگی با دفتر ما می توانید در وقت تعیین شده مراجعه نمایید.

با توجه به شرایط پیش آمده و فراگیری ویروس کرونا (covid 19) این امکان به شما هموطنان گرامی  داده شده تا پس از تماس و هماهنگی و واریز حق المشاوره، از طریق واتس آپ و یا تماس تلفنی مشاوره حقوقی و سوالات حقوقی خود را مطرح نموده و راهکار لازم را دریافت نمایند.

برای اطلاع از هزینه مشاوره حضوری و تلفنی با وکیل ،  با شماره ۰۹۱۴۱۴۱۲۱۴۱ تماس حاصل بفرمایید.

 

بهترین وکیل دعاوی ملکی در ارومیه

 

برای دیدن مقالات بیشتر اینجـــــــا کلیک کنید.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =