بهترین-وکیل-نفقه-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-نفقه-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور


بهترین وکیل نفقه در ارومیه

امروز قرار است در مورد انتخاب بهترین وکیل نفقه در ارومیه باهم صحبت کنیم.با انتخاب بهترین وکیل نفقه در ارومیه می توانید به پاسخ سوالات خود در انواع نفقه دست یابید. ممکن است در ذهن خود سوالاتی از این قبیل داشته باشید که:

نفقه چیست؟

نفقه چگونه محاسبه می شود؟

نفقه به چه کسی تعلق می گیرد؟

اگر به دنبال پاسخ این سوالات و سوالات مشابه دیگر در مورد انواع نفقه هستید؛ بهترین انتخاب برای شما وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور می باشد که می توان او را با توجه به تخصص، تجربه و سوابق درخشانی که در زمینه امور نفقه دارد؛ بهترین وکیل نفقه در ارومیه قلمداد کرد.

نفقه-چیست؟-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

نفقه-چیست؟-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

سوابق وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور

اما چرا وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور را انتخاب کنیم؟ برای پاسخ به این سوال کافیست نگاهی به سوابق درخشان وی به عنوان بهترین وکیل نفقه در ارومیه بیندازیم:

وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه آزاد ارومیه زیر نظر اساتید ماهر و گرانقدر خود با نمرات عالی گذرانده و پس از اخذ مدرک، در آزمون کانون وکلا و قضاوت شرکت کرده و در هر دو نتایجی ممتاز کسب نموده است.

از سوابق وی می توان به فعالیت بلند مدت در تهران و ارومیه و عضویت در کانون وکلا تهران ( در قدیم) و عضویت در کانون وکلای ارومیه ( اکنون) اشاره نموده. وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور امروزه به عنوان وکیل و مشاور حقوقی چند شرکت مشغول به کار می باشد.

موارد ذکر شده فقط بخشی از کارنامه درخشان وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور می باشد که منجر شده است تا بهترین وکیل نفقه در ارومیه به شمار برود.

نفقه چیست؟

نفقه به پرداخته ایی که به موجب حکم دادگاه به همسر یا همسر سابق در توافق نامه جدایی یا طلاق تعلق می گیرد ، اشاره دارد. دلیل آن حمایت مالی از همسری است که درآمد کمتری دارد و یا در بعضی موارد به هیچ وجه درآمد ندارد.

در برخی از مناطق به عنوان “نگهداری از همسر” شناخته می شود، نفقه می تواند به یک زن یا شوهر تعلق گیرد. با این حال، در مواردی که کودک درگیر باشد، با توجه به این که مرد در طول زندگی نان آور خانواده بوده است، و زن ممکن است شغل خود را برای تربیت فرزندان کنار بگذارد و پس از جدایی یا طلاق در مضیقه اقتصادی قرار بگیرد. قوانین در بسیاری از کشور ها حکم می کند که همسر مطلقه حق زندگی با همان کیفیت زندگی قبلی را دارد که قبلاً هنگام ازدواج داشته است.

درک مفهوم نفقه

اینکه همسر چه میزان نفقه باید بپردازد و چه مدت باید نفقه خود را بپردازد ، به مدت دوام ازدواج و درآمد بالقوه فعلی و آتی هر دو همسر بستگی دارد. عوامل بسیاری از حالتی به حالت دیگر متفاوت است. اما اگر زوجین پس از ۱۰ سال از هم جدا شوند یا طلاق بگیرند ، نفقه تقریباً همیشه به همسر سابق تعلق می گیرد مگر اینکه هر دو همسر قدرت کسب یکسان داشته باشند.در غیر این صورت ، همسر کم درآمد احتمالاً درخواست نفقه می کند که ممکن است دائمی یا برای یک دوره موقت باشد.

شرایط عدم تعلق (یا فسخ) نفقه

اگر هر دو همسر درآمد سالانه مشابه داشته باشند یا دوام ازدواج آن ها نسبتاً کم بوده باشد، پرداخت نفقه معمولا انجام نمی شود.

یک قاضی – یا هر دو طرف – ممکن است تاریخ انقضا را در ابتدای حکم نفقه تعیین کنند و پس از آن مدت دیگر پرداخت کننده نیازی به حمایت مالی از همسر خود ندارد. در شرایط زیر احتمال فسخ نفقه وجود دارد:

وقتی قاضی تاریخ مشخصی تعیین می کند ؛

همسر سابق دوباره ازدواج می کند.

بازنشستگی؛

مرگ؛

اگر قاضی تشخیص دهد که گیرنده نفقه در تلاش برای خودکفایی نیست.

نکته: نفقه شامل حمایت از فرزند ، تسویه حساب های غیرنقدی، پرداخت های داوطلبانه یا پول استفاده شده برای نگهداری اموال پرداخت کننده نمی شود.

ملاحظات خاص

برای گیرنده، پرداخت نفقه اغلب توسط مالیات در نظر گرفته شده است و مالیات بر درآمد دارد. برای پرداخت کننده، نفقه یک هزینه قابل کسر می باشد.

نفقه با مبلغی که مرد برای حمایت از فرزند خود پرداخت می کند یکی نیست. پرداخت نفقه به طور خاص برای حمایت از همسر یا همسر سابق می باشد. توجه داشته باشید که نه حق نفقه و نه هزینه های حمایت از فرزند در ورشکستگی ساقط نمی شود.

انواع نفقه

نفقه چهار نوع مختلف دارد که به شرح زیر می باشد:

نفقه اصطلاح عمومی:

حمایت هایی که به طور مرتب به همسر سابق که از نظر مالی به همسر سابق خود وابسته است پرداخت می شود. مدت زمان پرداخت نفقه در دوره عمومی تا حدی به مدت ازدواج بستگی دارد.

نفقه توان بخشی:

 پشتیبانی به طور منظم به همسر سابق پرداخت می شود که انتظار می رود بتواند در یک زمان پیش بینی شده زندگی خود را تأمین کند.

نفقه بازپرداخت:

 پشتیبانی به طور منظم یا یک بار پس از ازدواج بیش از ۵ سال پرداخت می شد تا هزینه های دیگری که همسر سابق برای کمک به همسر پرداخت کننده پرداخت کرده است ، مانند جبران امکان تحصیل یا آموزش شغل به همسر.

نفقه انتقالی:

 پشتیبانی به طور منظم یا یک بار پس از ازدواج بیش از ۵ سال پرداخت می شود تا به همسر دریافت کننده نفقه کمک کند تا در نتیجه طلاق در مکان جدیدی مستقر شود.

قوانین نفقه طلاق

اگر از همسر خود درخواست نفقه می کنید ، این سوال که آیا شما واجد شرایط نفقه هستید ، معمولاً با بررسی درآمد یا توانایی درآمد خود در صورت عدم کار در حال حاضر حل می شود.

به عنوان مثال، اگر یکی از همسران به عنوان پزشک آموزش دیده باشد اما چندین سال مرخصی برای مراقبت از فرزندان و حمایت از زندگی همسر دیگر را سپری کرده است، یک قاضی توانایی درآمدزایی آینده این همسر را بررسی می کند. شاید آن همسر برای ورود مجدد به نیروی کار نیاز به حمایت اولیه داشته باشد ، اما نه لزوماً یک نفقه طولانی مدت.

پس از طلاق، ممکن است از شما خواسته شود که در زندگی و کار خود تغییراتی ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اگر شغل پاره وقت دارید که حقوق خوبی ندارد، ممکن است از شما خواسته شود که یک کار تمام وقت را در یک زمینه پردرآمد پیدا کنید.

بعضاً کارشناسانی موسوم به “ارزیاب حرفه ای” استخدام می شوند تا در مورد چشم انداز شغل همسری که مدتی بطور کامل کار نکرده است به دادگاه گزارش دهند. ارزیاب آزمون های حرفه ای را برگزار می کند و سپس مدارک شما را با کارفرمایان بالقوه یا موقعیت های شغلی آزاد در منطقه شما مقایسه می کند تا میزان درآمد شما را تخمین بزند.

 

رزرو نوبت مشاوره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + دوازده =