ضرورت مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد

تمامی افراد از ضرورت مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد آگاه هستند و در زمینه تنظیم قراردادهای مختلفی از وکیل با تجربه استفاده می شود.

قراردادهایی که با دانش حقوقی بالایی تنظیم می شوند در محاکم قضایی و داوری به نتیجه می رسند و در صورتی که تنظیم قرارداد زیر نظر وکیل با تجربه ای صورت گیرد فرصت هر گونه سوء استفاده از طرفین گرفته می شود و تمامی مراحل قانونی و استاندارد ادامه می یابد.

انعقاد قرارداد و تنظیم آن زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور انجام می شود که خدمات حقوقی را با کیفیت بالایی ارائه می دهد.

 

اهمیت تنظیم قرارداد و ضرورت مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد

 

از اسناد حقوقی معتبر می توان به قرارداد اشاره کرد که در بیشتر داد و ستدهای مختلف از قرارداد استفاده می شود تا طرفین بر اجرای تعهد خود پای بند باشند و با بررسی مفاد قرارداد این سند معتبر را امضا می کنند.

از مهم ترین مدارکی که خط مشی طرفین را مشخص می کند مربوط به قرارداد است، بهترین وکیل متخصص امور قراردادها در ارومیه با تسلط بالایی اقدامات مختلف را انجام می دهد.

برخی از قراردادها دارای پیچیدگی بیشتری هستند و در این نوع قرارداد مباحث مختلفی قرار می گیرد که به دانش تخصصی خاصی نیاز دارد، با استفاده از وکیل با تجربه می توان از این اطلاعات آگاهی یافت و تنظیم قرارداد را به راحتی انجام داد.

با این اقدام از ضررهای بعدی به میزان قابل ملاحظه ای جلوگیری می شود و با صرف هزینه کمی می توان از دانش تنظیم قرارداد برخوردار شد،

 دشواری های اجرای قرارداد، تفسیر و… نیز کاهش می یابد و این اقدام با انتخاب وکیل برای بستن قرارداد انجام می شود.

تنظیم قرارداد ریزه کاری های حقوقی و فنی دارد که اشخاص عادی قادر به آگاهی از این ریزه کاری ها نیستند بلکه نگارش قرارداد با بهره مندی از بهترین وکیل متخصص امور قراردادها در ارومیه به اجرای بهتر قرارداد و مفاد آن کمک می کند.

رعایت نکاتی توسط نگارنده و تنظیم کننده اهمیت دارد و با توجه به اهداف قرارداد این کار انجام می شود تا افراد به حق و حقوق قانونی خود دست یابند.

 وکیل متخصص که در امور قراردادها مجرب می باشد با ارائه راهنمایی های مفید از دانش خود در زمینه تنظیم قرارداد به کار می برد، ضرورت مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد بر اساس اطلاعات جامع و تجربه کاری بالای وکیل مشخص می شود.

وکیل با تجربه به تنظیم قرارداد عاری از ابهام کمک می کند و تعهدات طرفین به طور کامل ثبت می شود.

با این اقدام نتیجه بخش بودن قرارداد تضمین می گردد، وکیل متخصص قرارداد برای جلوگیری از سوء استفاده از تخصص و مهارت بالایی به کار می برد و تمامی مفاد قرارداد را ذکر می کند.

در صورتی که تنظیم قرارداد انجام شود و پس از مدتی یکی از طرفین متحمل ضرر گردند با بررسی مفاد قرارداد تلاش می شود که ضرر طرفین برطرف شود.

وکیل از ابهامات مختلف در نوشتار جلوگیری می کند و با انتخاب واژه های درستی که معنای حقوقی خاصی دارند به طرفین در عقد قرارداد کمک خواهد کرد.

وکیل از قالب حقوقی خاصی در اجرای مفاد به کار می برد و بین طرفین توازن را رعایت می کند تا حق هیچ یک از طرفین از بین نرود.

ضرورت مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد با بررسی مفاد قرارداد مشخص می شود، در این موارد اختلافات احتمالی بین طرفین کاهش می یابد و در صورت ایجاد اختلافاتی با بررسی قرارداد، این مشکل برطرف می شود.

انواع قراردادهای حقوقی

در تنظیم قراردادهای مختلف می توان از وکیل متخصص کمک گرفت، در تنظیم قراردادهای ملکی از وکیل با تجربه استفاده می شود و نکات حقوقی مهم در قرارداد ثبت می گردد.

در قراردادهای تجاری و… نیز از راهنمایی های وکیل با تجربه استفاده می شود، در تنظیم قرارداد به نکات خاصی توجه می گردد تا قرارداد به صورت بهتری تنظیم گردد.

قرارداد وکالت از انواع مهم قراردادهای حقوقی شناخته می شود، قرارداد ضمانت و حواله نیز از انواع دیگر قراردادهای حقوقی می باشند.

قرارداد اجاره نیز مابین طرفین اجرا می شود.

در قرارداد مضاربه و جعاله اقدامات خاصی انجام می شود و آگاهی بهترین وکیل متخصص امور قراردادها در ارومیه به تنظیم انواع قرارداد حقوقی کمک می کند.

مواردی که باید در یک قرارداد ذکر شود

در ابتدای قرارداد به طور دقیق عنوان قرارداد ثبت می شود، هر عنوانی قوانین خاصی دارد که با توجه به عنوان قرارداد هدف طرفین بررسی می گردد و متن قرارداد نوشته می شود.

با انتخاب وکیل دادگستری با تجربه در امر قراردادها هدف از تنظیم قرارداد بررسی می گردد و بر این اساس عنوان مناسبی انتخاب می شود.

متن قرارداد از مهم ترین مواردی است که در تنظیم قرارداد به آن توجه می شود، در متن مورد نظر مشخصات کامل طرفین ثبت می گردد.

 نام و نام خانوادگی، آدرس،شماره تلفن و… در قرارداد قید می گردد.

مبلغ دقیق قرارداد به طور واضح در زمینه تنظیم قرارداد قید می شود.

از موارد مهم دیگر می توان به شروط ضمن عقد اشاره کرد، تنظیم این شروط به شکل دقیق اهمیت دارد، در این زمینه اختیار فسخ قرارداد و شرایط فسخ به طور کامل و روشن ذکر می شود.

در هنگام تنظیم قرارداد اگر چک از طرفین گرفته می شود، شماره چک مبلغ و تاریخ دریافت آن ثبت می گردد.

تنظیم کردن شروط ضمن عقد در قرارداد نیز اهمیت دارد و وکیل دادگستری آشنا به نحوه نگارش با بررسی تمامی شروط از بی اعتباری قرارداد جلوگیری می کند.

الفاظ و علائم نگارشی موجود در متن یک قرارداد اهمیت دارد و با انتخاب الفاظ مناسب و مراجعه به وکیل برای بستن قرارداد این کار راحت تر انجام می شود.

مشورت با وکیل دادگستری به انعقاد قرارداد بهتر کمک می کند زیرا وکیل تمامی قواعد عمومی را بررسی کرده و از خسارت های ناشی از عدم اجرای تعهد طرفین را آگاه می کند.

در تنظیم قرارداد به تعهدات طرفین توجه می شود و با تنظیم بندهایی که با قوانین کشور مطابق هستند تلاش می شود که اعتبار این کار بیشتر گردد و ضرورت مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد به آگاهی وکیل از مسائل حقوقی و قانونی مربوط می شود.

اطلاعاتی در ارتباط با وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور

انتخاب وکیل پایه یک دادگستری اهمیت زیادی دارد، وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور در امور کیفری و ثبتی تخصص بالایی دارد و با ارائه راهنمایی های لازم اقدامات مهمی را انجام می دهد.

نجات علی پور در کانون وکلای آذربایجان غربی (ارومیه) فعالیت می کند و با کسب بهترین نمرات از دانشگاه فارغ التحصیل گردید.

بهترین وکیل متخصص امور قراردادها در ارومیه خدمات مربوط به مشاوره تلفنی را در زمینه های مختلفی اعم از تنظیم قرارداد، انواع قرارداد حقوقی و… ارائه می دهد و گواهینامه داوری را در دعاوی حقوقی دریافت کرده است.

نجات-علی-پور-بهترین-وکیل-متخصص-امور-قراردادها-در-ارومیه

نجات-علی-پور-بهترین-وکیل-متخصص-امور-قراردادها-در-ارومیه

مهم ترین ویژگی های وکیل برای بستن قرارداد:

 

وکیل برای بستن قرارداد از دانش حقوقی بالایی برخوردار است و به تمای بندهای قانون تسلط کامل دارد.

داشتن تجربه کافی در تنظیم قرارداد نیز اهمیت دارد، وکیلی که در تنظیم عقود مختلف فعالیت داشته باشد بهترین روش تنظیم قرارداد و مفاد آن را به طرفین معرفی می کند.

وکیل برای بستن قرارداد تخصص و مهارت دارد، با انواع قراردادهای مربوط به خرید و فروش، مشارکت و… آگاه است و با اطلاعات کافی اختلافات را کاهش می دهد.

در ارائه دادخواست تخصص بالایی دارد و در صورت ایجاد اختلاف، در کوتاه ترین زمان ممکن از حق طرفین دفاع کند تا به نتیجه مورد نظر دست یابند.

در قرارداد تعهدات طرفین ذکر می شود و ضمانت های طرفین را در ارتباط با اجرای مفاد قرارداد مشخص می کنند تا از وجود اختلافات جلوگیری شود.

 

نمونه قرارداد حقوقی


ماده ۱- طرفین قرارداد                                            

این قرارداد در تاریخ ……….. بین شرکت ……………….. به مدیریت خانم /آقای …………………. تماس ثابت …………….. همراه …………….. دورنگار ………….. به آدرس …………………………….. که من بعد «کارفرما» نامیده می شود از یک طرف و خانم/آقای ……….. تماس ثابت …………….. همراه …………….. دورنگار ………….. به آدرس ……………………….. به عنوان «مشاور» منعقد می گردد. 

ماده ۲- موضوع قرارداد

ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه امور حقوقی و قراردادها برای کارفرما توسط مشاور فوق الذکر. 

ماده ۳- مبلغ قرارداد

مبلغ قرارداد با توافق طرفین از قرار ماهیانه به میزان ………………. ریال معادل ……………… تومان تعیین می گردد که در آخر هر ماه توسط کارفرما به مشاور پرداخت خواهد شد. ضمناً مبلغ کل قرارداد برای یک سال تمام شمسی به میزان …………………. ریال معادل …………….. تومان می باشد. 

ماده ۴- مدت قرارداد

مدت قرارداد یک سال تمام شمسی از تاریخ امضاء قرارداد توسط طرفین قرارداد می باشد.. 

ماده ۵- تاریخ قرارداد

این قرارداد در تاریخ ………. توسط طرفین امضاء شده و تاریخ مذکور، تاریخ انعقاد قرارداد تلقی و دارای آثار حقوقی می باشد. 

ماده ۶- تعهدات طرفین

۱-۶- مشاور مذکور موظف است هر زمانی که کارفرما نیاز به مشاوره در زمینه مسائل حقوقی و قراردادها داشته باشد، در اسرع وقت نسبت به ارائه مشاوره لازم در محل شرکت به آدرس فوق و یا هر طریق مقتضی که نیاز شرکت مزبور را مرتفع نماید، اقدام نماید.

۲-۶- مشاور موظف است کلیه آمار، اطلاعات و اسناد و مدارک مربوط به کارفرما را که به لحاظ اجرای مفاد این قرارداد به دست می آورد، محرمانه تلقی نموده و از افشای آن نزد هر شخص یا مقام یا مرجع، بدون اجازه کارفرما خودداری نماید. لازم به ذکر است در صورت عدم رعایت مفاد این ماده، با مشاور مطابق موازین قانونی جاری کشور رفتار خواهد شد. 

ماده ۷- مرجع حل اختلاف

در صورت بروز اختلاف ما بین طرفین قرارداد ابتدائاً سعی بر آن باشد که از طریق مذاکره بینابین حل و فصل گردد و در صورت حل نشدن اختلاف موضوع به داوری و در پایان به مراجع صالح قانونی مراجعه گردد. 

ماده ۸- اقامتگاه طرفین

نشانی های مندرج در قرارداد تا هنگامی که تغییر آن ها کتباً به طرف مقابل اعلام نشده باشد اقامتگاه قانونی طرفین قرارداد محسوب می شود. هرگونه مکاتبات ارسالی به نشانی های مندرج در قرارداد و یا نشانی هایی که کتباً به طرف دیگر اعلام شده باشد واصل شده تلقی می گردد. 

ماده ۹- نُسخه های قرارداد

این قرارداد مشتمل بر نه ماده در تاریخ ………. به تعداد …. نسخه متحد المتن دارای اعتبار حقوقی واحد تنظیم و طرفین نسبت به صحت، اعتبار و لازم الاجراء بودن آن اقرار نموده و نُسخه های قرارداد مزبور ما بین طرفین مبادله گردید.

        امضاء کارفرما                                                امضاء مشاور حقوقی

 

نمونه تنظیم قرارداد


متن قرارداد همکاری وکیل با شرکت

ماده ۱ – موضوع قرارداد :

موضوع قرارداد عبارت است از : طرح و اقامه دعاوی حقوقی وکیفری و دفاع در قبال دعاوی مزبور حسب مورد له و یا علیه موکل در تمام مراحل قانونی در کلیه محاکم ذی صالح قضایی .

ماده ۲ – حق الوکاله و شرایط پرداخت:

الف : درصورت ارجاع پرونده جهت وصول مطالبات که مستلزم ارائه وکالتنامه باشد طبق توافق طرفین حق الوکاله به شرح ذیل می باشد:
 

۱-۳ – در خصوص طرح دادخواست مطالبه وجه و تامین خواسته ….. درصد مبلغ مطالبه شده مطروحه در دادخواست و خسارت تاخیر تادیه محاسبه شده در دادنامه مراجع قضایی
۲-۳ – کلیه هزینه های قانونی از قبیل هزینه دادرسی، کارشناسی، نشرآگهی، دفاتر خدمات قضایی، ارسال اظهارنامه و هرگونه هزینه قانونی
۳-۳ – درخصوص پرونده های فسخ قرارداد( دعوی غیر مالی) حق الزحمه فسخ قرارداد برای هریک از پرونده های ارجاعی ….. ریال 

ماده ۳ – تعهدات وکیل :

 ۱-۳- کلیه مساعی خود را با رعایت صرفه و صلاح موکل در انجام موضوع وکالت معمول نماید.
۲-۳-  در زمان طرح دادخواست، کلیه هزینه های قانونی و قابل وصول از جمله پرداخت خسارت، هزینه های دادرسی، حق الوکاله و سایر هزینه ها را در نظر گرفته و مطالبه نماید.
۳-۳-  وکیل موظف است طی مدت ۵ روز از تاریخ قرارداد و اخذ مستندات، نسبت به پیگیری و طرح موضوع قرارداد و وکالتنامه اقدام و در تاریخ های مقرر شده از سوی شرکت گزارش مکتوب اقدامات صورت گرفته را به شرکت ارائه نماید.

ماده ۴ – تعهدات شرکت :

۱-۴- اطلاعات و مدارک مورد نیاز وکیل را بدون فوت وقت در اختیار او قرار دهد.
۲-۴- پرداخت حق الوکاله منوط به ارائه گزارش و مستندات انجام کار و بررسی و تایید شرکت خواهد بود.

ماده۵ – فسخ قرارداد :

۱-۵- در صورتیکه وکیل تمایل به استعفا داشته باشد با فرجه یک ماه قبل مراتب استعفای خود را به شرکت اعالم نماید، به نحوی که امکان پیگیری توسط وکیل دیگر مقدور باشد و استعفای وکیل موجب تضییع حقوق موکل و تجدید جلسه دادرسی نگردد.
۲-۵- در صورت عزل وکیل توسط شرکت، قرارداد حاضر فسخ خواهد شد و حق الوکاله وکیل در هر پرونده تا پایان همان مرحله که اقدامات وکالتی را انجام داده است توسط شرکت پرداخت می گردد.

تبصره ۵ : در صورت استعفاء یا عزل وکیل مستحق دریافت حق الوکاله تا آن مرحله از اقدامات صورت گرفته می باشد.
تبصره ۶ : وکیل متعهد است پس از استعفا اصول تمامی مدارک و مستندات را به شرکت عودت نماید.

ماده ۶ – تضمین حسن انجام کار:

یک فقره چک به شماره ……… به مبلغ ……… ریال هم زمان با انعقاد قرارداد مجری بابت ضمانت حسن انجام کار به شرکت ارائه می دهدکه پس از تسویه حساب و ارائه گزارش پایان کار و انجام کلیه تعهدات با تأیید مدیر حقوقی توسط شرکت عودت می گردد.

ماده ۷ – مرجع حل اختلاف :

در صورت بروز هرگونه اختلاف احتمالی فی مابین وکیل و شرکت در تفسیر مواد این قرارداد ، رفع اختلاف توسط قائم مقام شرکت ظرف ۲۰ روز حل و تصمیم ایشان لازم الاجرا می باشد .

ماده ۸ – نسخ قرارداد :

این قرارداد شامل ۸ ماده و ۷ تبصره در ۲ نسخه تهیه و تنظیم و مبادله گردید و هریک از نسخ به تنهایی دارای ارزش و اعتبار واحد و یکسان میباشد.

 

برای آشنایی بیشتر با وکیل متخصص امور قرار دادها لطفا اینجـــــــا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − شش =