وکیل در آذربایجان غربی

اگر مشکل حقوقی برایتان پیش آمده است و به دنبال یافتن وکیل در آذربایجان غربی هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بسیاری از افراد در طول زندگی شخصی و زندگی کاری خود با مسائل و مشکلات حقوقی مواجه می­شوند و به دلیل اینکه هیچ فرد عادی از تمام مسائل حقوقی آگاه نیست، نیاز است از یک وکیل کار بلد کمک گرفته شود. استفاده از مشاوره و راهنمایی وکیل باعث می­شود تا پرونده در روال درست خود پیش برود و نتیجه مطلوب به دست آید. درصورتیکه فرد از مشورت با وکیل امتناع کند، ممکن است متضرر شود و قادر نباشد به حق و حقوق خود دست پیدا کند.

پیش از انتخاب وکیل خوب در آذربایجان غربی، ابتدا باید حوزه حقوقی مشکل پیش آمده را بدانید و سپس به وکیل متخصص در آن حوزه حقوقی مراجعه کنید. در هنگام انتخاب وکیل باید درباره  تخصص و مهارت او خوب تحقیق کنید و پرونده خود را به دست وکیلی بسپارید که قادر باشد با مهارت و قدرت از حقوق شما دفاع نماید.

وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته وکالت، هم اکنون در آذربایجان غربی مشغول به فعالیت در حوزه وکالت می­باشد. ایشان عضو سابق کانون وکلای تهران بوده است و در تهران در حرفه وکالت فعالیت داشته است و در سال­های اخیر در ارومیه عضو کانون وکلای آذربایجان غربی می­باشد.  

وکیل پایه یک دادگستری چه نوع وکیلی است؟

هنگامی که فردی در رشته وکالت و حقوق در دانشگاه تحصیل نموده باشد و دارای مدارک دانشگاهی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا باشد، برای رسیدن به درجه وکیل پایه یک دادگستری بایستی در آزمون وکلای دادگستری شرکت نماید و در آزمون نمره قبولی را کسب نماید. سپس با گذراندن دوره کار آموزی و قبولی در آزمون مار آموزی می­تواند فعالیت خود را در حوزه وکالت با عنوان وکیل پایه یک دادگستری شروع کند.

وکیل پایه یک دادگستری به دلیل تحصیلات تخصصی و کسب تجربه برخورد با پرونده­ های حقیقی در دوره کار آموزی بهتر از سایر وکلا می­تواند پرونده را مورد پیگیری قرار دهد و ره حل­های بهتری ارائه خواهد نمود. به همین دلیل وکیل پایه یک دادگستری نسبت به وکیل پایه دو دادگستری از آزادی عمل بیشتری برای انتخاب و رسیدگی به پرونده برخوردار است و می­تواند در بسیاری از حوزه­ها و دعاوی حقوقی وکالت کند.

دعاوی حقوقی عبارتند از:

 • دعاوی کیفری: دعاوی کیفری مربوط به مسائلی می­باشد که در آن فردی به فرد دیگر زیان مالی یا جانی زده باشد و فرد شاکی برای گرفتن حق و حقوق خود اقدام به طرح شکایت از فرد مجرم می­نماید. طرح این نوع دعاوی با عنوان دعاوی کیفری شناخته می­شوند. جرائم کیفری از سوی قانون تعیین می­شوند و برای فرد مجرم نیز مجازات متناسب با جرم مرتکب شده در نظر گرفته شده است.

دعاوی کیفری به دلیل ارتباط مستقیم با جان، مال و آبروی افراد در میان پرونده­های دادگاهی از اهمیت بالایی برخوردار است و به همین دلیل حضور وکیل کیفری در آذربایجان غربی هم برای فرد شاکی و هم برای فرد متهم ضروری است.

فرد شاکی برای طرح دادخواست یا شکایت نامه بهتر از یک وکیل پایه یک دادگستری کمک بگیرد تا تمام موارد مورد نیاز برای طرح شکایت نامه رعایت شود و شکایت نامه­ای کامل تنظیم شود. اگر شکایت نامه و مدارک ارائه شده برای اثبات جرم فرد متهم کافی نباشد، پرونده مورد بررسی قرار نمی­گیرد و فرد شاکی نمی­تواند به حقوق خود دست پیدا کند. به همین دلیل حتما باید قبل از طرح دعوای کیفری با وکیل کیفری در آذربایجان غربی مشورت شود.  

 • دعاوی حقوقی: بیشتر پرونده­های موجود در دادگاه از نوع دعاوی حقوقی می­باشند. دعاوی حقوقی مربوط به مسائلی است که با حق و حقوق افراد در ارتباط است و برای باز پس گرفتن حقوق از دست رفته مطرح می­شوند. به عنوان مثال فردی که در یک معامله به دلیل عدم آگاهی از قوانین حقوقی و بدون مشاوره با وکیل حقوقی، خسارتی را متحمل شده باشد و از فردی شکایت داشته باشد می­تواند در قالب دعاوی حقوقی شکایت نامهای را با کمک وکیل حقوقی تنظیم نماید.

پرونده­های حقوقی از پیچیدگی­های خاصی برخوردارند که نیازمند حضور یک وکیل متخصص و کار بلد می­باشند. برای تنظیم شکایت نامه و لوایح مورد نیاز باید فردی با تجربه و ماهر حضور داشته باشد که بتواند فرد شاکی را راهنمایی کند و پرونده را پیش ببرد.

وکیل پایه یک دادگستری از جمله وکلایی است که قادر خواهد بود با استفاده از مهارت و تخصص پرونده­های حقوقی را در دست بگیرد و از حقوق از دست رفته موکل خود دفاع نماید.

 • دعاوی خانوادگی: دعاوی خانوادگی شامل مسائلی از قبیل طلاق از سوی مرد، طلاق از سوی زن، طلاق توافقی، حضانت فرزندان، مهریه و شرایط ضمن عقد، ازدواج مجدد و انحصار وراثت و سایر مسائل خانوادگی می­باشد. تمام پرونده­های خانواده زیر نظر یک وکیل خوب در آذربایجان غربی مورد بررسی قرار می­گیرد و هر زمان که نیاز باشد لایحه یا شکوائیه لازم تنظیم خواهد شد.

دعاوی خانوادگی و طلاق از شایع­ترین موضوعات مطرح شده در دادگاه خانواده می­باشد و حضور وکیل خانواده و وکیل طلاق برای طرفین دعوا الزامی است. پرونده­های خانوادگی و طلاق بسیار پیچیده هستند و فرد به تنهایی قادر نخواهد بود از پس تمام مراحل قانونی کار بر بیاید. هیچ فردی به طور کامل از زیر و بم قوانین و مسائل قانونی مربوط به خانواده آگاه نیست و به همین دلیل به تنهایی قادر نیست از حقوق خود دفاع کند.

در خصوص پرونده­های خانواده به دلیل حساسیت افراد و مشکلات بین فردی، دوست ندارند با طرف مقابل رو به رو شوند و خاطرات تلخ گذشته برایشان یادآوری شود. به همین دلیل در بیشتر موارد در پرونده­های طلاق، بهترین وکیل در آذربایجان غربی از سوی موکل خود وکالت می­گیرد تا در جلسات دادگاه به جای موکل حضور یابد.

 • دعاوی ملکی: دعاوی ملکی به مسائل ملکی و معاملات ملک و اراضی مربوط می­شود و هر گاه فرد یا افرادی در هنگام خرد و فروش یا مشارکت در ملک یا اراضی با مشکل مواجه شوند، به وکیل ملکی مراجعه می­نمایند و دعاوی ملکی تنظیم می­نمایند. پرونده­های ملکی از قوانین و مراحل خاصی برخورداند که نیازمند مشاوره و راهنمایی یک وکیل متخصص و کار بلد ملکی قابل پیگیری می­باشد و فرد به تنهایی نمی­تواند از تمام قوانین موجود استفاده نماید و از خسارت جلوگیری کند. به همین دلیل لازم است که هر فردی برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات ملکی، برای دریافت مشاوره حقوقی به وکیل ملکی مراجعه نماید و از قوانین و مقررات موجود مطلع شود.
 • دعاوی تجاری: دعاوی تجاری مربوط به مسائل بوجود آمده در حوزه تجارت و مشکلات بوجود آمده برای تجار می­باشد. به طور کلی هر فردی پیش از شروع کسب و کار و تجارت بهتر است از یک وکیل مشاوره بگیرد تا بتواند به درستی کسب و کار خود را رونق دهد و با مشکلات حقوقی مواجه نشود.
بهترین-وکیل-آذربایجان-غربی-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-آذربایجان-غربی-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

وظایف تعریف شده برای یک وکیل عبارتند از:

 • در اولین ملاقات مراجعه کننده با وکیل، وکیل خوب در آذربایجان غربی موظف است به تمام سخنان مراجعه کننده با دقت گوش دهد و از قضاوت درباره او پرهیز نماید. سپس تمام مدارک و اسناد موجود را بررسی و مطالعه نماید و از مراجعه کننده بخواهد تا دلیل اصلی مشکل بوجود آمده را به طور کامل شرح دهد. در طول این مدت وکیل با نکته برداری و یادداشت مسائل مهم می­تواند راه حل­های موجود برای حل مساله را بهتر پیدا کند.
 • سپس وکیل در آذربایجان غربی شروع به بر شمردن راه­های قانونی و مراحل پیگیری پرونده می­نماید و مدت زمان حدودی لازم برای پیگیری پرونده را به مراجعه کننده می­گوید. در این زمان وکیل موظف است مراحل قانونی و نحوه رسیدگی به پرونده در دادگاه را به گونه­ای برای مراجعه کننده شرح دهد که برای او قابل فهم باشد و بتواند تمام مسائل را به خوبی درک کند.
 • نکته دیگر تعیین میزان حق الوکاله می­باشد. وکیل در اولین جلسات باید با مراجعه کننده درباره میزان دستمزد و نحوه دریافت آن، صحبت کند و با او به توافق برسد. مراجعه کننده با دانستن میزان کلی دستمزد وکیل و مدت زمان لازم برای پرداخت آن بهتر می­تواند تصمیمی بگیرد که از لحاظ مالی قادر است دستمزد او را بپردازد یا خیر.

میزان دستمزد و جزئیات وکالت باید در قرارداد نوشته شود و قرارداد توسط وکیل امضاء شود. یک نسخه از قرارداد نیز باید به موکل داده شود.

 • وظیفه دیگری که برای یک وکیل خوب تعریف شده است، ایجاد سازش بین طرفین دعوا می­باشد. وکیل موظف است پیش از تنظیم هرگونه شکوائیه یا دادخواستی از طرفین بخواهد تا در صورت امکان با قبول یک سری مسائل به توافق برسند و از طرح دعوا صرف نظر نمایند.
 • بهترین وکیل در آذربایجان غربی باید موکل خود را از تمام احتمالات موجود در روند پرونده آگاه کند. احتمال پیروزی یا احتمال شکست در هر پرونده­ای وجود دارد. هیچ وکیلی نمی­تواند به طور قطع درباره نتیجه پرونده نظر بدهد و برای تضمین موفقیت در پرونده از موکل خود دستمزد بیشتری مطالبه نماید. در طول مراحل پرونده ممکن است اتفاقات بسیاری رخ دهد که جهت پیش روی پرونده را تغییر دهد، به همین دلیل پیش بینی و تضمین نتیجه پرونده امکان پذیر نخواهد بود.
 • از دیگر وظایف وکیل قدرت و مهارت در تنظیم لایحه و دادخواست می­باشد. وکیل باید زمان مناسب برای ارائه دادخواست یا لایحه را بداند و بتواند از جملات مناسب و تاثیر گذار برای تنظیم لایحه استفاده کند. قدرت بیان و نگارش وکیل نشان دهنده تخصص و تجربه یک وکیل خوب در آذربایجان غربی خواهد بود.

ویژگی­های بهترین وکیل در آذربایجان غربی

برای موفقیت پرونده داشتن یک وکیل خوب بسیار موثر خواهد بود. یک وکیل متخصص و با تجربه می­تواند بهترین و موثرترین راهکارها را ارائه دهد که در موفق شدن پرونده بسیار موثر است. هنگام انتخاب وکیل  چند ویژگی مهم را باید مورد توجه قرار داد که عبارتند از:

 • دقت و توجه وکیل: دقت داشته باشید که وکیل در اولین ملاقات به صحبت­های شما خوب گوش می­کند یا خیر. از شما سوالات مربوط به پرونده می­پرسد یا خیر. مدارک و اسنادی که برای بررسی در اختیار وکیل قرار داده اید را مورد بررسی قرار می­دهد و نکات مهم را از آنها بیرون می­کشد؟ راه حل­های مفیدی پیشنهاد می­دهد که به نظر شما عملی است و مشکل شما را حل می­کند و می­تواند از شما دفاع نماید؟

از مهمترین ویژگی­های یک وکیل خوب رعایت نکات ذکر شده می­باشد. وکیل خوب برای مراجعه کننده خود وقت می­گذارد و با دقت به تمام موارد گوش می­کند تا از موضوع اصلی مشکل پیش آمده مطلع شود و راه حل موثری پیشنهاد دهد.

 • سوابق تحصیلی و حوزه تخصص: قبل از مراجعه به دفتر وکیل درباره سوابق تحصیلی و وکالت وی تحقیق کنید. مدارک تحصیلی وی را بررسی کنید تا بدانید در کدام حوزه تخصص و فعالیت دارد. هر چه وکیل دارای تخصص بیشتری باشد عملکرد بهتری خواهد داشت.

بهتر است به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه نمائید که از تخصص بیشتری در زمینه­های گوناگون برخوردار است و می­تواند پرونده شما را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهد.

 • به روز بودن اطلاعات: از دیگر ویژگی­های یک وکیل در آذربایجان غربی دانش و اطلاعات به روز در مورد قوانین و مقررات جدید می­باشد. وکیل همیشه باید در حال مطالعه و افزایش دانش و تخصص خود باشد و به دانسته­های خود اکتفا نکند و از تجربیات دیگر همکاران خود بهره ببرد.
 • خلاقیت: یک وکیل متخصص و با تجربه از راه­های نو آورانه و جدیدی برای حل پرونده استفاده می­کند و حتی اگر لازم باشد خارج از دفتر وکالت برای یافتن راهی برای حل مسائل مربوط به پرونده از هیچ تلاشی دریغ نمی­نماید. وکیل در قبال موکل خود مسئول است و برای حفظ منافع موکل خود اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
 • محرم اسرار بودن: از مهمترین ویژگی­های یک وکیل حفظ اسرار موکل و پرونده می­باشد. وکیل محرم اسرار موکل خود است و نباید اسرار پرونده را در اختیار فرد دیگری قرار دهد یا برای طرفین پرونده بازگو کند. برخی اوقات ممکن است طرف مقابل دعوا برای پیروز کردن پرونده به نفع خود، از وکیل طرف مقابل می­خواهد که به نفع آنها کاری انجام دهد یا اطلاعات پرونده را در اختیار آنها بگذارد، در این گونه موارد وکیل باید از منافع موکل خود دفاع نماید و جزئیات پرونده را فاش نکند و کاری خلاف نفع موکل خود انجام ندهد.
 • پرهیز از خلاف: یک وکیل خوب و حرفه­ای از راه­های غیر اخلاقی و غیر قانونی پرهیز می­کند. حتی اگر موکل او بخواهد از راهی خلاق قانون برای موفق شدن پرونده استفاده کند، وکیل وظیفه دارد سد راه او شود. در برخی موارد موکل برای اینکه فرد مقابل را اذیت کند و خسارتی بر او وارد کند دست به کارهای غیر اخلاقی و گاها غیر قانونی می­زند. اگر وکیل از این کار موکل مطلع باشد نباید او را در این راه کمک کند، بلکه باید مانع او شود.
 • سرعت عمل: یک وکیل خوب و کار بلد پرونده را در کوتاه­ترین زمان ممکن پیش می­برد. تسریع در روند پرونده نه تنها برای حال روحی موکل موثر خواهد بود، بلکه موجب کاهش هزینه نیز خواهد شد. هر چه وکیل کار بیشتری انجام دهد، دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد. پرونده­های قضایی در هر حوزه­ای که باشند بار روانی زیادی برای طرفین دعوا خواهند داشت و آرامش زندگی را مختل خواهد نمود، از این رو خاتمه هر چه زودتر پرونده و صدور نتیجه نهایی برای طرفین بسیار اهمیت دارد. وکیل متخصص و ماهر با استفاده از تجربه و تخصص خود باید برای تسریع در روند رسیدگی به پرونده و صدور رای نهایی به قاضی کمک نماید و مدارک و ادله مرتبط و موثر به دادگاه ارائه دهد تا قاضی بتواند سریع­تر و مطمئن­تر رای خود را صادر نماید.
 • احترام متقابل: یکی از ویژگی­های بارز یک وکیل خوب و حرفه­ای حفظ احترام و ادب در مقابل موکل و قاضی می­باشد. وکیل موظف است با موکل خود رفتاری درست داشته باشد و از توهین و بی احترامی به موکل و طرفین دعوا اجتناب نماید. همچنین در جلسات دادگاه باید با قاضی محترمانه صحبت کند و از پرخاش و دعوا پرهیز نماید.
 • صداقت و راست گویی: وکیل باید با موکل خود صادق باشد و تمام مراحل رسیدگی به پرونده را همان گونه که هست برای موکل شرح دهد و او را در جریان مراحل پیشرفت پرونده قرار دهد. پنهان کاری و دادن اطلاعات ناقص یا نادرست به موکل خلاف اخلاق حرفه­ای خواهد بود.
 • تجربه: وکیل خوب و متخصص دارای پرونده­های موفق بسیاری است و میزان رضایتمندی مراجعین و موکلان از وی نشان دهنده مهارت و تخصص وی می­باشد. هر چه وکیل با پرونده­های بیشتر با موضوعات مختلفی رو به رو شده باشد، نشان می­دهد که از تجربه بالایی برخوردار است و می­تواند بهتر شما را یاری نماید.
 • هزینه مناسب: از دیگر ویژگی­های یک وکیل خوب تسریع در روند پرونده و کاهش هزینه­ها می­باشد. هزینه وکیل بنا به مقدار کاری که وکیل انجام می­دهد، متفاوت خواهد بود. در برخی از موارد وکیل تنها برای تنظیم لایحه یا شکوائیه به موکل خود کمک می­کند و تنها دستمزد آن را می­گیرد. ولی وقتی وکیل تمام کار رسیدگی به پرونده را بر عهده گیرد، دستمزد بالاتری خواهد داشت.

 

اخلاق حرفه­ ای

حرفه عبارت است از شغل و فعالیتی که نیازمند دانش و مهارت بالا می­باشد و نیاز به گذراندن دوره­های آموزشی لازم می­باشد تا فرد بتواند از تخصص و مهارت خود برای ارائه خدمت به مردم استفاده نماید. و اخلاق حرفه­ای شامل مجموعه­ای از ارزش­های اخلاقی می­باشد که بایستی توسط فرد متخصص در زمینه فعالیتی وی مورد توجه قرار گیرد. به عنوان مثال اخلاق حرفه­ای در حوزه وکالت یعنی رعایت احترام و حقوق موکل.

نحوه ارتباط وکیل با موکل بخش مهمی از اخلاق حرفه­ای در حوزه وکالت می­باشد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وکیل باید نسبت به موکل خود مسئولیت پذیر باشد و هر کاری که انجام می­دهد باید برای دفاع از حقوق موکل باشد. گاه نیاز است برای متقاعد نمودن طرف مقابل دعوا با او ملاقات حضوری داشته باشد. وکیل خوب و ماهر می­تواند با سخنان تاثیر گذار وی را از شکایت خود منصرف نماید و یا پیشنهادات موثری برای توافق طرفین ارائه دهد.

وکیل برای انجام امور و پیگیری پرونده از سوی موکل خود وکالت می­گیرد تا هر گاه لازم بود به جای موکل در دادگاه حاضر شود. اخلاق حرفه­ای ایجاب می­کند که وکیل به هیچ وجه از اختیاری که به او داده شده است سوء استفاده نکند.

انواع حوزه وکالت وکلا

 • وکیل قضایی: از جمله حوزه­های فعالیت وکلا، حوزه قضایی می­باشد. وکیل قضایی وکیلی است که پرونده­های قضایی را بررسی می­کند و از حقوق موکل در محاکم قضایی دفاع می­کند. وکیل قضایی از وکلای پایه یک دادگستری است زیرا وکیل پایه یک دادگستری از تخصص و مهارت بالایی برخوردار است و در مقایسه با وکیل پایه دو دادگستری، اختیارات بیشتری برای انجام امور وکالت در حوزه­های گوناگون دارد.
 • وکیل معاضدتی: وکیل معاضدتی وکیلی است که از سوی دادگاه برای فردی که از نظر مالی قادر به انتخاب وکیل نمی­باشد، تعیین می­شود و وظیفه دارد پرونده موکل را بر عهده گیرد و تمام کارهای لازم برای رسیدگی به پرونده را انجام دهد. وکیل معاضدتی از موکل خود هیچ دستمزدی دریافت نمی­کند و تمام حق الوکاله وی از بودجه دادگاه پرداخت خواهد شد.
 • وکیل تسخیری: هنگامی که فردی به دلیل ارتکاب جرم، مجرم شناخته شده شود برای بررسی پرونده در دادگاه حاضر شود، ضروری است که وکیل داشته باشد. وکیل کیفری در آذربایجان غربی از سوی دادگاه برای فردی که متهم شناخته شده باشد و قادر نیست برای خود وکیل بگیرد تعیین می­شود تا از متهم در برابر قاضی دفاع نماید. حضور وکیل در دادگاه ممکن است تاثیر قابل توجهی در کاهش میزان مجازات تعیین شده داشته باشد. وکیل تسخیری از موکل خود هیچ دستمزدی دریافت نمی­کند و حق الوکاله وی از بودجه دادگاه پرداخت می­شود.

وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور تا به امروز بیش از ۳۵۰ پرونده پیروز داشته است و هم اکنون در ارومیه به حرفه وکالت مشغول می­باشد.

برای رزرو نوبت برای کسب مشاوره حضوری یا تلفنی و کسب اطلاعات بیشتر درباره

وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور

به وب سایت ایشان به آدرس https://nejatalipour.ir/ مراجعه نمائید. 

و کلام آخر اینکه، در هنگام انتخاب وکیل ابتدا بدانید که موضوع پیش آمده به کدام حوزه تخصصی وکالت مربوط می­شود، سپس به دنبال انتخاب وکیل متخصص باشید. برای انتخاب وکیل حوصله و دقت به خرج دهید و بهترین وکیل را انتخاب کنید تا پرونده شما احتمال پیروزی بیشتری داشته باشد. حضور یک وکیل متخصص و ماهر برای موفقیت پرونده شما نقش بسیار مهمی دارد و در مسائلی که با جان و مال افراد در ارتباط است از اهمیت بالاتری برخوردار است.

 

برای آشنایی بیشتر با وکیل در ارومیه لطفا اینجــــا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + نوزده =