وکیل-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-داداگستری-نجات-علی-پور

وکیل-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-داداگستری-نجات-علی-پور


وکیل ارومیه

 

وکیل ارومیه : در این مقاله سعی داریم شما را  با خصوصیات بهترین وکیل و توضیحاتی برای  شما عزیزان ارائه دهیم که اگر حتی بهترین وکیل هم از تعهدات خود سر پیچی کند و وظایفش را به درستی انجام ندهد، چه مسائلی و موضوعاتی برای او مطرح می گردد.

موضوع داشتن تعهد یکی از اصلی ترین اموری است که طرفین در وکالتنامه باید به طور سریع و واضح به آن بپردازند. پس علاوه بر تعهدات ، قانونگذار به خاطر حفظ حقوق موکل خود، دارای الزاماتی است که  به موجب آیین نامه و قوانین مختلف برای وی تعیین و مقرر داشته است که وکیل به خاطر شغل خود، ناچار از پذیرش آنها به عنوان شروط مبنی علیه بوده و لازم است در هر موردی که وکالت شخصی را قبول می کند، با آگاهی از این الزامات قانونی لازم به رعایت آنها نیز گردد.

انتخاب بهترین وکیل در ارمیه

این نکته قابل بیان است که در مورد الزاماتی که ناشی از مقررات قانون وکالت آن بخش بزرگی از آن به عنوان تعهد مستقل نداشته، بلکه فقط برای  تضمین حسن اجرای تعهدات اصلی معنا پیدا می کنند. جوری که می توان آن ها را به شرایطی که جهت تعيين چگونگی اجرای یک قرارداد، به صورت شروط ضمن عقد پیش بینی می شود، مشخص نمود با این فرق که شرایط یاد شده به علت داشتن ارتباط آنها با نظام دادرسی، فرمان داشته و تخلف ناپذیر است.

حقیقت این است که در جامعه های امروزی دو نظریه کاملا مختلف در مورد بهترین وکیل و موقعیت شغلی آن وجود دارد. در یک نظر بیان می شود که  وکلای دادگستری اشخاصی قهرمان هستند که برای اجرا شدن عدالت در جامعه به روی کار آمده اند و در این رهگذر، خطرات زیادی را نیز قبول می کنند و به خاطر پیروی از این خصوصیت دارای خصلت هایی مانند آرمان خواهی و مسئولیت پذیری اخلاقی سنگینی هستند.

در نظریه دیگر ، وکیل دادگستری، به عنوان یک وسیله که عاریتی در دست موکلان خود دارد و با پرداخت کردن حق الوكاله به او، حاضر می شود از هر راه ممکن برای پیشرفت اهداف مشروع و شاید غير مشروع موکلان خود در جریان داد رسی ها بهره بگیرد.

پس یک نظام حقوقی کامل باید تجلی گاه و نمود آرمان و آرزوهای های اجتماعی و نیز واقعیت های موجود در جامعه باشد، ناچار است در تنظیم مقررات حاکم بر این شغل، هر دو دیدگاه را در بر بگیرد. از یک طرف اعتقاد خود را به مفهوم ایده آل وکالت و کارگزاران آن ها به عنوان قهرمانان در زمینه عدالت، حفظ کنند و از طرف دیگر به استفاده های ناشایست که از این شغل برای کتمان  کردن حقیقت و جلوگیری کردن از انجام یک دادرسی روان و سالم می شود.

وکیل ارومیه

نکته قابل بیان این است که در یکسان نمودن مرام نامه های اخلاق شغلی وکلا توسط این شورا قابل عنایت است، اصرار بر جنبه های اخلاقی وکالت به علت رعایت وقار، صداقت، امانتداری، رازداری و سعی در ارتقاء دادن سطح علمی وکلا می باشد.

۱- تعهد داشتن به راستگویی و صداقت نسبت به مراجع و موکل قضایی.

۲- تعهد داشتن به رعایت کردن مراقبتهای لازم در تعقیب دعاوی.

٣- التزام داشتن به حفظ مهارت و قابلیت های علمی خود

۴- اِعمال کردن دقت در زمان انجام وظیفه.

۴- التزام داشتن به حفظ اسرار موکل خود و رعایت حدود دستورات

۵- تعهد داشتن به رعایت کردن اصول وفاداری نسبت به موکل خود.

۶- تعهد داشتن به حفظ شئونات وکالت و حیثیت شغلی.

بهترین-وکیل-در-ارومیه-وکیل-پایهیک-دادگستری-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-در-ارومیه-وکیل-پایهیک-دادگستری-نجات-علی-پور

نکات مهم در هنگام انتخاب وکیل در ارومیه

۱- بررسی كنید زیرا باید ازتوانایی علمی ، تجربه ، حق الوكاله ، شهرت ، حسن اخلاق و ….. خصوصیات بهترین وکیل مطمئن شوید .

۲- هیچ وقت تنها از روی تبلیغاتی كه یك وكیل  انجام داده اكتفا نكنید. تبلیغات تلویزیونی ، تبلیغات در فضای مجازی و اینترنت و بقیه رسانه های گروهی ملاك و معیار مناسبی برای تحقیق و اتکا نیستند. بهتر است به كانون وكلای دادگستری شهر خود مراجعه کرده و در مورد سابقه وكیل انتخابی  خود مطلع شوید.

۳- سن و جنس یک وكیل ( زن یا مرد بودن ) ملاك درست ومعیار مناسبی برای تشخیص خوب بودن یا بد بودن بهترین وکیل پایه یک دادگستری نیست. گاهی وقت ها یك وكیل ممکن است تحصیل كرده و جوان باشد یا یك وكیل سالخورده و در ظاهر با تجربه و زبده باشد.  زن یا مرد بودن یک وكیل هم خیلی دارای اهمیت نیست و ملاك شهرت ، علم  و حسن خلق او است.

۴- كسی كه عنوان وكیل و مشاور حقوقی را گرفته اضافه براین كه باید دارای مدرك كارشناسی رشته حقوق باشد ، باید مراحل و آزمون های بسیار سخت كانون وكلا را برای دریافت پروانه طی کند.

مواردی موجه  برای افشاء اطلاعات محرمانه توسط وکیل

۱- افشاء با اجازه آشکار و روشن موكل

زمانی که موکل به وکیل خود به طور واضح اجازه افشاء برخی از اطلاعات محرمانه اش را بدهد که در این زمان طبق اجازه موکل مسئولیتی متوجه وکیل نخواهد شد. در برخی از مواقع اجازه ضمنی موکل نیز دلیلی و مجوزی برای افشاء اسرار ش باشد. البته خوب است که در این مورد وکیل احتیاط های لازم را انجام داده و در زمانی که اجازه ضمنی را از رفتار، اعمال  و یا قرارداد برداشت کرد باز هم تلاش نماید که اجازه روشن و واضحی از موکل را در این مورد بگیرد.

۲- افشاء به حکم قانون یا به صلاح دید دادگاه صالح

زمانی  که افشاء به حکم قانون یا به علت حکم دادگاه صالح باشد، وکیل باید فقط تا حدی که در قانون و حکم دادگاه تعیین کرده اطلاعات و اسرارو محرمانه را افشا کند و از فاش کردن بیش از اندازه آنچه تعیین شده است به طور جد خودداری نماید.

٣- افشاء راز ها  در ادای شهادت

در رابطه با افشاء راز در هنگام ادای شهادت نظرات مختلفی وجود دارد. در قانون ایران نیز نصی در این باره مشاهده نمی شود با توجه به اینکه بر طبق اصل ۳۸ قانون اساسی ادای شهادت اجباری نمی شود و همین طور با توجه به وظیفه قانونی حفظ کردن اسرار توسط وکیل خوب در ارومیه و جرم بودن فاش اسرار توسط شغل های خاص مانند وکالت، به نظر می رسد ادای شهادت وکیل خوب در مورد اطلاعات محرمانه پذیرش قانونی نداشته باشد. البته چیزهای استثنایی هم در این مورد وجود دارد مثل ادای شهادت وبرملا کردن راز  به علت جلوگیری از وقوع جرم که این مورد بیشتر در دادرسی های کیفری بیان می شود.

وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور

نجات علی پور دارای سوابق بالا و درخشان زیادی در زمینه وکالت در شهرهای تهران و ارومیه دارند. درطول این مدت توانسته فعالیت‌های زیادی  را در پرونده خود ثبت کند.

از ‌جمله:

 * عضو سابق کانون وکلای تهران

* اعضای جدید کانون وکلای آذربایجان غربی

* وکالت ۸ شرکت حقوقی در شهرهای ارومیه و تهران

* وکالت افراد زیادی در تهران در چند سال

 * گرفتن گواهی ‌نامه داوری در دعاوی حقوقی

 * متخصص دعاوی ملکی و مواد مخدر

وکلای پایه یک دادگستری باید دارای تجربه باشد. بهترین نوع وکیل از لحاظ  سلسله مراتب و تجربه در بین انواع وکلا، وکلای پایه یک دادگستری است. وکیل پایه یک دادگستری برای این که بتواند به این درجه در حرفه و شغل خود برسد باید:

    * کمترین مدرک او لیسانس در رشته حقوق باید باشد.

    * در آزمون سخت و دشوار وکالت شرکت کرده و از بین هزاران نفر در امتحان قبول شود.

    * دارای صلاحیت عمومی، اخلاقی و مذهبی بوده و مطابق با استعلامات قضایی مختلف تایید شده باشد.

    * دوره دشوار کارآموزی وکالت و تکالیف مختلف و گوناگون آن را که حدود تقریبا دو سال است با موفقیت طی کرده باشد.

* دوره وکالت پایه دو دادگستری را به پایان رسانده باشد. (فقط وکلای ماده ۱۸۷)

* آزمون های بسیاری را که شامل آزمون های تشریحی و مصاحبه های علمی است ، با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

متن سوگند نامه وکیل هنگام اخذ پروانه پایه یک دادگستری

« در این موقع که می خواهم به شغل شریف وکالت نائل شوم ، به خداوند قادر متعال قسم یاد می کنم که همیشه قوانین و نظامات را محترم شمرده ، و جز عدالت و احقاق حق منظوری نداشته ، و بر خلاف شرافت قضاوت و وکالت اقدام و اظهاری ننمایم و نسبت به اشخاص و مقامات قضائی و اداری و همکاران و اصحاب دعوی و سایر اشخاص ، رعایت احترام را نموده  و از اعمال نظریات سیاسی و خصوصی و کینه توزی و انتقام جوئی احتراز نموده و در امور شخصی و کارهایی که از طرف اشخاص انجام می دهم راستی و درستی را رویه خود قرار داده و مدافع از حق باشم  و شرافت من وثیقه این قسم است که یاد کرده و ذیل قسم نامه را امضاء می نمایم.»

انواع وکیل

۱- وکیل دادگستری (دارای تحصیلات لیسانس در رشته حقوقی مبانی و فقه)

۲- وکیل مدنی ( برای امور حقوقی و اداره فرد)

۳- وکیل مع ‌الواسطه ( انتخاب وکیل از طرف شخص دیگر برای متهم)

۴- وکیل انتخابی ( انتخاب وکیل از طرف خود شخص)

۵- وکیل معاضدتی ( وکیل مشخص شده برای شخص از طرف دادگاه)

۶- وکیل تسخیری ( برای متهم های بدون بضاعت مالی)

۷- وکیل سازمانی (برای حمایت کارمندان نیروهای مسلح و دولتی)

۸- وکیل اتفاقی ( آشنایی از طریق آشنایان)

۹- وکیل کارآموز ( رسیدگی به پرونده های سبک با نظارت استاد وکیل)

۱۰- وکیل قوه قضاییه (مراکز امور کارشناسان قوه قضاییه و مشاورین حقوقی)

۱۱- وکیل ایثارگران (وکیل حمایتی برای ایثارگران)

وظایف قانونی یک وکیل دادگستری نسبت به موکلان خود

* داشتن صداقت و درستکاری در انجام کارهای حقوقی

*  رعایت حدود اختیارات و وظایف در وکالت

*  حفظ اسرار موکل در هر زمینه ای

*  پیگیری و مراقبتهای لازم در تعقیب کردن دعاوی

*  رعایت تمام مصلحت های موکل

* وفا داری و امانت داری در اموال و پرونده نسبت به موکل

* تشویق کردن موکل به سازش

* داشتن مطالعه کافی  قبل از حضور در جلسه و دفاع از موکل خود

* داشتن  اطلاعاتی کامل از موضوع پرونده

* داشتن دلایل و مدارکی

* داشتن احساس مسئولیت در مقابل موکل

* پاسخگو بودن به موکل خود

* مسئول بودن در برابر اقدامات یا سهل انگاری

* رعایت کردن مصلحت موکل در کارها و فعالیت های خود

* برگرداندن اموال تحویلی به خاطر داشتن ویژگی امانتداری در اموال موکل

* ارایه کردن صورت حساب وکالت به موکل خود به صورت واضح و دقیق

وکیل متخصص و با تجربه در ارومیه

۱- وکیل امانت دار: وکیل نیز مثل پزشک باید محرم اسرار بقیه باشد و ممکن است موضوعی وجود داشته باشد که به خاطر ماهیت شغلی و حرفه ای خود با یک سری واقعیت و اسرار زیاد از طرف موکلین خود روبرو شود. در این زمان  اخلاق حرفه ای و شغلی ایجاب می کند تا اسرار را به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی فاش نکنیم.

۲- وکیل متخصص: شاید به جرات بتوان گفت که از مهم ترین خصوصیت های یک وکیل خوب میزان تخصصش در حرفه او است.  امروزه تمام کارها به شکل تخصصی شده و کیفیت نحوه انجام خدمات قابل ارائه در همه رشته های علمی، به شکل قابل ملاحظه ای رو به فزونی نهاده است. همیشه مشاهده می کنیم که مردم در مقابله با بیماری و زمان هایی که یک کسالت جدی دارند، به دنبال یک پزشک متخصص هستند. همین موضوع را می توان در مورد بقیه مسائل هم تعمیم داد. با این وجود، متاسفانه وکالت یک شغل بسیار پیچیده و دقیق به شمار می آید در کشور ما ایران به شکل عمومی و تقریبا غیر تخصصی این کار صورت می پذیرد. در نتیجه یکی از اصلی ترین و مهمترین معیارهایی که در انتخاب یک وکیل زبده و خوب باید حتما در نظر گرفته شود، داشتن تخصص و آگاهی در زمینه علمی درباره همان مساله است.

۳- وکیل با تجربه: وکلای زیادی هستند که به علت تجربه های زیاد در رسیدگی به پرونده های حقوقی با یک موضوع خاص و ویژه، دارای راه حل هایی برای حل مشکلات حقوقی شما  هستند که برخی از وکلای دیگر از آن هیچ اطلاعی ندارند. پس همیشه در انتخاب وکیل خود دقت و وسواس لازم را داشته باشید.

۴- وکیل صادق و درستکار: راستگویی و صداقت  ، تاثیر بسیاری در پیشرفت و ارتقای یافتن شغلی دارد، صداقت در این شغل از اصلی ترین و مهمترین اصولی است که وکیل باید به طور کامل رعایت کند.

۵- وکیل دارای روابط عمومی قوی: وکیلی که دارای قدرت بالایی در برقراری ارتباط سریع و موثر با دیگر افراد باشد، احتمال موفقیت کاملتری را در کار خود دارد. از طرفی دیگر، وکیل باید دارای ارتباطات قوی به زنجیره از همکاران و دوستان خود دسترسی دارد که این موضوع باعث شکل گیری مشورت و کسب نظرات تخصصی از آن ها شده و از تجربه های آن ها در پرونده های مشابه هم نیز استفاده نماید.

شما می توانید با توجه  به این ویژگی های برشمرده شده، بهترین وکیل را برای کارهای حقوقی خود برگزینید. همچنین شما می توانید وکیل خوب در ارومیه را از دادسان درخواست کنید.

راههای شناسایی وکیل مجرب در شهر خود

۱- جستجوی وکیل در سایت اینترنتی

۲- جستجوی وکیل از افراد معتبر

۳- جستجوی وکیل تلفنی

۴- جستجو از طریق مراجعه حضوری

نکات مهم قبل از انتخاب وکیل خوب

نکاتی که باید دقت زیادی در هنگام انتخاب وکیل انجام داد عبارت اند از:

* چقدر خوب است که قبل از پیدا کردن یک وکیل و انتخاب کردن آن در زمینه و حیطه تخصصی مورد نظر، میزان حق الوکاله هایی که قبلا از وکلایش دریافت کرده و میزان دانش و توانایی علمی و عملیش در دفاع از حقوق موکلین به طور کامل مورد تحقیق قرار گیرد.

* در بسیاری از موارد تبلیغات بیش از حد درباره  بعضی از وکلا برای انتخاب یک وکیل قابل اعتماد روش درستی  نیست. پس چقدر خوب است در انتخاب های خود تنها بر طبق این چنین تبلیغاتی متمرکز نشوید.

* سن و جنس وکیل نباید هیچ گاه ملاک و معیار مناسب و اصولی برای انتخاب شما یا خوب بودن یا بد بودن وکیل باشد همان گونه که در انتخاب یک پزشک متخصص نیز نباید معیاری این چنین لحاظ شود.

انتخاب بهترین وکیل در ارومیه

انتخاب وکیل یکی از اقدامات مهم است که برای رفع مشکلات حقوقی گرفته می شود. انتخاب بهترین وکیل در ارمیه  اگر چه یک کار زمان بر است اما در آخر منجر به نتایج مثبت در پرونده حقوقی شما خواهد شد. یک وکیل خوب دارای ویژگی های خاص بوده که می توانید با کمک این مطلب از قبل از آن آگاه شده و بعد نسبت به انتخاب آن اقدام کنید.

۱- تخصص و تجربه ( انتخاب وکیل با توجه به موضوع حقوقی)

۲- امانت داری و رازداری ( نسبت به اسناد و اطلاعات موکل)

۳- اعتقاد به اصل پیشگیری ( مشورت با وکیل قبل از دیدن خسارت های سنگین)

۴- عدم تضمین و تعهد (وکیل نباید متعهد به نتیجه باشد، بهترین وکیل تضمینی برای موفیت نمی دهد ولی تلاش خود را می کند)

۵- طرح دعوی ( بهترین وکیل در ارومیه کسی است که با طرح دعوی نادرست یا با انتخاب کردن یک مسیر اشتباه ، موکل خود را وادار به پرداخت هزینه های سنگین مالی و زمانی نکند)

۶- تخصص های وکیل در موارد زیر خلاصه می شود:

*  صحت و درستی مدرک تحصیلی وکیل انتخابی

*  سوابق و رزومه کاری او از ابتدا تا اکنون

*  مقالات و مطالب منتشر شده توسط وکیل در رسانه ها و فضای مجازی

*  توجه به پرونده های  حل شده توسط وکیل

*  بررسی میزان رضایت موکلان قبلی

۷- بیان و گویش (توانایی سخن گفتن با آرامش، روان، تاثیر گذار و گیرا)

۸- قلم شیوا و قابل فهم ( دارای استدلال ها خوب در مورد موضوعات مختلف ، قابل فهم بودن برای مراجع قانونی )

۹- نظم ( دارای نظم در همه کارهایش)

۱۰- خوشنامی ( دارای آوازه و نامی نیکو در بین مردم)

۱۱- عدم داشتن ادعای واهی ( دوری از ادعای داشتن نفوذ در بین مراجع قضایی)

۱۲- توانایی حل مشکلات و اختلافات موکلین ( دارای نگاهی تیزبین و کاوشگر برای حل مشکل موکل) 

۱۳- ارتباط موثر با موکلین ( داشتن درک بالا از افراد و موکل خود، برقراری ارتباط درست و آگاه سازی به موقع)

۱۴- تجزیه و تحلیل درست و اصولی از اطلاعات پرونده (تحلیل و تجزیه به جا و مناسب نسبت به حل مشکلات و ارائه کردن یک راه حل های صحیح)

۱۵- توانایی در متقاعد کردن موکلین در هر زمینه حقوقی ( متقاعد کردن موکل خود نسبت به توصیه ها، اظهارات افراد، شهادت ها، پیش بینی واکنش قضات و داشتن یک عملکرد درست)

۱۶- داشتن التزام عملی به عمل کردن به تعهدات وکیل در مقابل افراد ثالث ( برای انجام وظیفه  وکیل از طرف او )

۱۷-  پرداخت اجرت وکیل طبق قرارداد ( عرف یا اجرت المثل )

۱۸- پرداخت هزینه های وکالت که وکیل پرداخت کرده مثل کرایه ، مالیات، عوارض

کلام آخر

وکیل در انجام ماموریت و وظیفه خود  به عنوان یکی از خدمت گزاران در عرصه امنیت قضایی و عدالت نیازمند انواع حمایت‌ های قانونی است تا بتوانند با خیال آسوده به یک اعتماد به نفس لازم رسیده و بدون هیچ ترسی از توقیف و تعقیب  با همه افراد هر فردی که باشند با بکار گیری از شایستگی‌ و تخصص خویش به حرفه اصلی خود که مبارزه با ظالم و  برای حمایت از مظلوم عمل کند.

اما در عوض اهمیت اعتبار و داشتن آثار وظیفه مزبور ایجاب می ‌نماید  تا وکیل حدودی را هم رعایت کند به موجب همین ماده تنها انتخاب یک وکیل توسط اصحاب دعوا در مهر ماه سال ۱۳۷۰ مجمع تشخیص مصلحت در نظام وکیل در موضوع مورد نظر دفاع  و از احترام آگاهی شاغلین حرفه قضا برخوردار می باشد.

 شاغلین در حرفه قضا و قضاوت از جمله در هنگامی که می ‌توانند مورد تعقیبات کیفری قرار گیرند که دادگاه عالی انتظامی قضات قرار تعلیق آنها را بعد  از رسیدگی و  وجود علت ها صادر نماید.

پس می توان نظر داد که تعقیب کیفری وکیل به تمام دورانی که در موضع دفاع مرتکب شده است لازمه گذراندن همان مراحلی است که  تعقیب کیفری قضات معین است.

ضمنا  هرکس نسبت به وکیل دادگستری در زمان انجام وظیفه وکالت یا به علت هر چیزی به آن توهین نماید به ۱۵ روز تا ۳ ماه زندان محکوم می ‌شود که در این مورد نیز مشاهده می شود که حمایت کیفری از وکیل قانون گذار بوده است.

وکیل ارومیه

 

برای آشنایی بیشتر با بهترین وکیل در ارومیه اینجــــــا کلیک کنید

7 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + سیزده =