وکیل حضانت فرزند در ارومیه

وکیل حضانت فرزند ارومیه

ضرورت مراجعه به وکیل حضانت فرزند در ارومیه

وکیل حضانت فرزند ارومیه؟ در مورد حضانت فرزند بدون طلاق و شرایط گرفتن حضانت فرزند توسط مادر اطلاعات دارید؟ به نحوه تنظیم دادخواست حضانت فرزند توسط مادر آشنا هستید؟
در شرایطی که نیاز به اطلاعات دقیق و حرفه ای در مواردی از قبیل حضانت فرزند بدون طلاق، شرایط گرفتن حضانت فرزند توسط مادر و نحوه تنظیم دادخواست حضانت فرزند توسط مادر نیاز دارید؛ بهترین راه مراجعه به یک وکیل حضانت فرزند در ارومیه می باشد.
یک وکیل حضانت فرزند در ارومیه، اول از همه به شما دقیقا توضیح می دهد که حضانت فرزند چیست، و بعد می تواند به شما در مورد حضانت فرزند بدون طلاق، شرایط گرفتن حضانت فرزند توسط مادر و نحوه تنظیم دادخواست حضانت فرزند توسط مادر مشاوره و راهنمایی دهد.
* در صورتی که نیاز به مراجعه به یک وکیل حضانت فرزند دارید، پیشنهاد ما به شما مراجعه به نجات علی پور است. نجات علی پور، یک وکیل حضانت فرزند در ارومیه با مهارت بالا و سابقه درخشان است که با استفاده از کمک ها و راهنمایی های او می توانید بهترین نتایج را در پروژه حقوقی حضانت فرزند خود کسب نمایید*

شرایط-گرفتن-حضانت-فرزند-توسط-مادر-نجات-علی-پور

شرایط-گرفتن-حضانت-فرزند-توسط-مادر-نجات-علی-پور

حضانت فرزند چیست؟

حضانت کودک اصطلاحی قانونی در مورد سرپرستی است که برای توصیف رابطه حقوقی و عملی بین والدین یا سرپرست و فرزندی که تحت مراقبت آن شخص است به کار می رود.
والدین متاهل به طور معمول حضانت قانونی و جسمی مشترک فرزندان خود را دارند. تصمیمات مربوط به حضانت کودک معمولاً در دادرسی های مربوط به طلاق ، ابطال ، جدایی، فرزندخواندگی یا مرگ والدین به وجود می آید. در اکثر حوزه های قضایی حضانت کودک مطابق با مصالح عالی فرزند معین می شود.
پس از تصویب کنوانسیون حقوق کودک در سازمان ملل متحد در بیشتر کشورها، اصطلاحاتی مانند مسئولیت والدین ، “اقامت” و “تماس” مفاهیم “حضانت” و “دسترسی” را در برخی از کشورهای عضو جایگزین کرده اند. به جای اینکه والدین “حضانت” یا “دسترسی” او را داشته باشند، اکنون گفته می شود که کودک “اقامت” دارد یا با والدین “تماس” دارد.

انواع توافق نامه های حضانت

تصمیمات حضانت غالباً در مورد هرکدام از خانواده های درخواست کننده منحصر به فرد و خاص است و برنامه حضانت نهایی شما به خانواده خاص شما و شرایط آن بستگی دارد. با این حال ، برخی از نمونه های متداول توافق نامه حضانت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

حضانت قانونی و حضانت جسمی تنها به یکی از والدین
حضانت جسمی تنها به یکی از والدین و حضانت قانونی مشترک
حضانت جسمی مشترک و حضانت قانونی مشترک، یا
حضانت قانونی به یکی از والدین و حضانت مشترک جسمی (نادر).

اگر دادگاه به حضانت یکی از والدین خود حق حضانت اختصاص دهد، قاضی معمولاً یک برنامه ملاقات ایجاد می کند تا اطمینان حاصل کند که کودک از رابطه معنادار با والدین خود برخوردار است.

چه کسی در مور حضانت تصمیم می گیرد؟

مانند اکثر مسائل مربوط به قانون خانواده، والدین پرونده حضانت را اداره می کنند. اگر والدین بتوانند برای دستیابی به یک ترتیب حضوری منصفانه و مناسب با هم همکاری کنند، قاضی احتمالاً آن را در حکم دادگاه اتخاذ می کند. همکاری مشترک بهترین فرصت برای والدین برای کنترل آنچه بعد از جدایی یا طلاق برای خانواده هایشان اتفاق می افتد؛ است.
اگر صحبت را امتحان کرده اید، اما در نحوه اختصاص حضانت و ملاقات اختلاف نظر دارید، دادگاه در مورد شما تصمیم می گیرد. در اکثر موارد، قاضی باید فاکتورهای خاصی را برای هر تصمیم حضانت بررسی و اعمال کند. پس از تصمیم قاضی، هر دو والدین باید دستور را رعایت کنند، حتی اگر یکی مخالف باشد.

دادگاه ها چگونه تصمیمات حضانت را می گیرند؟

تقریباً همه دادگاه ها از استانداردی استفاده می كنند كه “بهترین منافع كودك” را در هنگام تصمیم گیری درمورد حضانت، بالاترین اولویت را دارد. منافع کودک مورد به مورد متفاوت است اما به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله:
سن، جنس و سلامت روحی و جسمی کودک
سلامت روحی و جسمی والدین
سبک زندگی والدین و سایر عوامل اجتماعی،
پیوند عاطفی بین والدین و کودک و همچنین توانایی والدین در دادن راهنمایی به کودک
توانایی والدین در تأمین غذا، سرپناه ، لباس و مراقبت های پزشکی به کودک
الگوی همیشگی زندگی کودک (مدرسه، خانه، اجتماع، موسسه مذهبی)
کیفیت آموزش کودک در شرایط فعلی
تأثیر کودک بر تغییر وضعیت موجود، و
ترجیح کودک (اگر کودک آنقدر بالغ باشد که بتواند نظر خود را ابراز کند.)
با فرض اینکه هیچ یک از این عوامل یکی از والدین را نسبت به دیگری ترجیح نمی دهد ، بیشتر دادگاه ها تمرکز می کنند که کدام یک از والدین احتمالاً برای کودکان یک محیط پایدار را فراهم می کند و روابط کودک را با والدین دیگر بهتر پرورش می دهد.
این ممکن است به معنای اعطای حضانت به والدینی باشد که مراقب اصلی کودک با فرزندان کوچکتر بوده است. با داشتن فرزندان بزرگتر، دادگاه می تواند حضانت را به والدینی که می تواند به تداوم تحصیل، زندگی در محله، موسسات مذهبی و روابط همسالان کمک کند، اعطا کند.

نحوه اصلاح توافق نامه حضانت

تقریباً در همه موارد، ثبات کودک در تنظیم حضانت از اهمیت بالایی برخوردار است، که اصلاح دستورات حضانت موجود را برای والدین دشوار می کند (البته غیرممکن نیست). از طرف دیگر، دادگاه همچنین درک می کند که با رشد کودکان و زندگی والدین، تغییر شرایط ممکن است نیاز به به روزرسانی دستورات فعلی داشته باشد.
در حالی که روش تغییر وضعیت حضانت یا ملاقات در هر مورد متفاوت است، بیشتر آنها به والدین درخواست کننده نیاز دارند تا نشان دهند که از آخرین دستور ، تغییر اساسی در شرایط ایجاد شده است. علاوه بر این، والدین همچنین باید نشان دهند که دستور فعلی دیگر به نفع کودک نیست. اگر دادگاه موافقت کند که پرونده را بررسی کند، قاضی همان استانداردهای بهره را که در بالا ذکر شده است اعمال می کند.
* وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور، بهترین وکیل حضانت فرزند در ارومیه است که می توانید برای حل پرونده های خود در این زمینه به او اعتماد کنید*

وکیل حضانت فرزند ارومیه

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفده =