وکیل در ارومیه

وکیل در ارومیه

وکیل فردی است که از طرف شخصی حقوقی یا حقیقی طی عقد جایز و در چارچوب قوانین و مقررات مدنی وکالت برای انجام دادن کاری مأمورمی شود. به طرفین این نوع عقد وکیل و موکل گفته می ‌شود.

در برخی از موارد برای اطمینان اشخاص و در پرونده ‌های حساس، می ‌توان برای وکیل حد و مرز قائل شد تا مشخص شود کجا اجازه وکالت دارد و در جایی خود شخص باید حضور داشته باشد.

اصل ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای هرکدام از طرفین دعوا اجازه و حق انتخاب وکیل را می دهد. ولی اگر طرف نتواند برای خود وکیل داشته باشد باید برای آن امکانات تعیین وکیل مشخص کند. در ایران شخصی که به شغل وکالت دادگستری مشغول است علاوه بر داشتن تحصیلات دانشگاهی باید با گرفتن مجوزهای لازم و گذراندن دوره‌های کارآموزی در کانون وکلا برای خود رتبه کسب کند.  وکالت نوعی عقد از عقود است که ما بین وکیل و موکل جاری می ‌شود و در آن به جای این‌ که موکل کار خود را انجام دهد، وکیل طبق قوانین و با آگاهی از روند کار آن را پیش       می برد مثلاً موکل به وکیل خود برای خرید زمینی وکالتی می دهد. وکیل به جانشینی ازموکل کار را شروع می ‌کند البته وکیل حق تجاوز و تعدی ندارد یعنی اگر خانه یا وسیله من را به مبلغ معین بفروش، وکیل اجازه ندارد کمتر از آن قیمت بفروشد.

وکیل-خوب-در-ارومیه-نجات-علی-پور

وکیل-خوب-در-ارومیه-نجات-علی-پور

به چه کسی وکیل پایه یک دادگستری اطلاق می شود؟

هر گاه شخصی بعد از طی کردن دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا حتی بالاتر و در رشته حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا در حوزه علمیه هم‌ تراز با آن درس خوانده و در آزمون کانون وکلای دادگستری که هرسال یک بار برگزار می ‌شود و رقابتی سخت و نفس‌ گیر دارد، موفق به کسب معدل تراز شده و با پشت سر گذاشتن رقیبان زیادی به‌ عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود شخص باید این دوره را در ۱۸ ماه طی کرده و بعد از آن در دو آزمون که به‌ صورت کتبی و مصاحبه علمی به‌ صورت شفاهی برگزار می ‌گردد، نمره قبولی کسب کند.

 بعد از آن در مراسمی به ‌عنوان مراسم تحلیف طی تشریفات و خوردن قسم و سوگند توسط این فرد به‌ عنوان وکیل دادگستری یا همان وکیل پایه یک دادگستری انتخاب می شود.

آقای نجات علی‌ پور هم توانست در دانشگاه آزاد ارومیه تحصیلات حقوقی و حتی ارشد خود را بگذراند. به علت علاقه و استعداد زیاد او توانست در آزمون سخت وکالت کانون وکلای تهران و آزمون قضاوت موفق شود.

ایشان سوابق درخشان و زیادی در وکالت در شهرهای تهران و ارومیه دارند. درطول این مدت توانسته فعالیت‌های زیادی  را در پرونده خود ثبت کند.

از ‌جمله:

 * عضو سابق کانون وکلای تهران

* اعضای جدید کانون وکلای آذربایجان غربی

* وکیل ۸ شرکت حقوقی در ارومیه و تهران

* وکالت افراد زیادی در تهران در چند سال

 * گرفتن گواهی ‌نامه داوری در دعاوی حقوقی

 * متخصص دعاوی ملکی و مواد مخدر

وکیل خوب چه فاکتورهایی دارد؟

۱- امانت ‌دار خوب برای موکل خود

 ۲- فاش نکردن اسرار موکل

 ۳- صلاح دیدن انجام اقدامات به نفع موکل

میزان حق ‌الوکاله چگونه تعیین می شود؟

این حق برای با توافقی که بین وکیل و موکل صورت می ‌گیرد، می‌ تواند با توجه به تعرفه‌های       حق‌ الوکاله یا یک مبلغ توافقی انجام شود. همین طور می ‌توانند توافق کنند که حق‌ الوکاله به چه نحوی پرداخت گردد.

انتخاب وکیل با توجه به محدوده جغرافیایی

برای این‌که این موضوع برایتان روشن شود اجازه دهید مثال بزنیم:

فرض کنید شما مالک یک خانه در منطقه ‌ای از ارومیه هستید و می ‌خواهید به خارج کشور مسافرت کنید. برای انجام کارهای خانه مثل باغبانی، تمیزکاری و سرزدن به ملک، کلید را به شخصی که اعتماد دارید داده و از کشور خارج می شوید. همین که شما رفتید فرد معتمد از ملک شما سوء استفاده کرده و خانه را با کمک کسی که در املاکی کار می‌ک ند به فردی اجاره می ‌دهد. با این کار حتماً جعل اسناد کرده و اجاره ملک را برای خود برمی ‌دارد. بعد از بازگشت از سفر و فهمیدن این موضوع هم به مستاجر اخطار می دهید که خانه را تخلیه کند و هم از افرادی که این کار را کردند شکایت می ‌کنید. در این مورد بهترین و زیرکانه ‌ترین انتخاب می ‌تواند گزینش یک وکیل از شهر خودتان باشد، زیرا شناخت کافی روی مختصات جغرافیایی و اجتماعی و منطقه‌ ای دارد و می ‌تواند با استراتژی مناسب از حق شما دفاع کند.

 از مزایای دیگر انتخاب وکیل در منطقه و شهر خود مسلط بودن و فهمیدن زبان محلی آن ناحیه است. پس بدون شک می ‌تواند تاثیر مثبتی در روند کار حقوقی شما بگذارد.

توصیه ما به شما این است برای گرفتن وکیل، به سراغ وکلای شهر خودتان یا بهتر بگویم شهری که دعوی در آن طرح‌ شده است بروید، چون با گرفتن وکیلی که در شهر دیگری ساکن است و فعالیت دارد باید هزینه‌ های مربوط به جابجایی و اقامت او را هم شما بپردازید که حتما قطع هزینه اضافه به شما تحمیل خواهد شد.

بهترین-وکیل-در-ارومیه-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-در-ارومیه-نجات-علی-پور

ویژگی یک وکیل خوب در ارومیه:

۱- امانت‌ داری و احساس مسئولیت

 ۲- محرم اسرار موکل

 ۳- بیان واقعیت‌ها و نهی از دروغگویی

 ۴- جلوگیری از بی ‌راهه رفتن موکل

 ۵- ساده سازی و قابل فهم کردن مسائل و موضوعات برای موکل

 ۶- توجیه کردن قاضی در کمال احترام

۷- اطلاع از کلیه قوانین حاکم

 ۸- داشتن مهارت و دانش کافی در زمینه حقوقی

 ۹- سابقه طولانی در انجام به موضوع مورد نظر

۱۰- احاطه به رای وحدت رویه و نحوه دادرس موضوع پرونده

 ۱۱- دارای سابقه برد بالا در پرونده‌های مشابه

 ۱۲- داشتن قدرت کلام بالا

 ۱۳- داشتن مدیریت بالا در جلسات دادگاه

۱۴- احترام و رعایت شأن و مقام قاضی

۱۵- برخورداری از اطلاعات و معلومات و دانش حقوقی لازم

۱۶- اطلاع از قوانین و مقررات با توجه به دانش روز ( وکیل باید به روز باشد)

سرمایه آقای نجات علی پور اعتماد و اطمینان موکلین خود می ‌باشد که آن هم در سال‌های زیادی، بهترین سرمایه و تبلیغ برای ما بوده است و به آن افتخار می کنیم. ایشان در همه سالهای فعالیت حقوقی خود پایبند به قسم نامه خود ایستاده‌ و برای دفاع از موکلین و حقوقشان از تلاشی دریغ نکرده اند که نتیجه آن هم جز موفقیت و اعتبار حقوقی نبوده است.

 

برای دیدن مقالات بیشتر اینجــــــــــــــا کلیک کنید

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − 1 =