وکیل طلاق توافقی در ارومیه

وکیل-طلاق-توافقی-در-راومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

وکیل-طلاق-توافقی-در-راومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور


وکیل طلاق توافقی در ارومیه

وکیل طلاق توافقی در ارومیه ، را می توان عقدی  دانست که به کمک آن شخصی انجام دادن کاری را به یک نفر واگذار می‌ کند.

وکیل طلاق توافقی در ارومیه (یا مامور انجام آن کار)  فردی است که کار حقوقی به عهده او گذاشته  می‌ شود. وکالت طی یک عقد جایز نوشته و به وجود می آید و طرفین آن تشکیل شده از وکیل و موکل ( موکلین) است. وکیل با تجربه و متبحر باید همیشه صادق، مسئولیت‌ پذیر و امانت دار باشد.

به علت وجود وکلای زیاد در هر شهری طبیعتا انتخاب و جستجوی وکیل با تجربه نیز سخت و دشوار می ‌شود. برای اینکه بهترین وکیل در ارومیه را پیدا کنید، بهترین کار این است که از تجربه دوستان و آشنایان خود، استفاده از سایت‌ های وکلای پایه یک دادگستری ارومیه، جستجو در اینترنت و دیدن سوابق کاری آن ها  یکی را پیدا  و تحقیق کنید.

همیشه این را باید در نظر داشته باشید که  بهترین وکیل کسی است که پرونده‌ های موفقی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده باشد.

بهترین-وکیل-طلاق-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-طلاق-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

 ویژگی های بهترین وکیل طلاق توافقی در ارومیه

– داشتن تسلط کاملی به قوانین حقوقی

– جمع آوری ادله مورد نیاز برای دفاع از موکل خود

– داشتن دانش و توانایی علمی

– دارای تجربه کاری در زمینه وکالت مورد نظر

– فردی خوش خلق و صبور

– توجه به وضعیت مالی موکل خود

– تسریع دادن به روند پرونده و موفقیت موکل خود در حین داد رسی

– گرفتن تصمیم‌ های درست و منطقی در جریان داد رسی

– پیروز شدن در میدان وکالت

 

تخصص و ویژگی‌های بهترین وکیل طلاق توافقی در ارومیه

– با دلسوزی و صداقت در تلاش برای احقاق حقوق موکل خود

– امانت دار و راز دار اسرار خصوصی موکل

– فردی با وجدان  دارای تجربه کافی

– جلوگیری از تضییع حقوق موکل

– بررسی دقیق جریان پرونده و مسائل حقوقی

– انجام اقدامات مناسب برای تسریع در پرونده

– تلاش برای حفظ ساختار خانواده

 

بهترین وکیل طلاق توافقی در ارومیه را چگونه پیدا کنیم؟

اگرچه پیدا کردن بهترین وکیل طلاق توافقی در ارومیه در زمینه طلاق کار سخت و دشواری است، ولی قبل از آن که برای پیدا کردن وکیل مورد نظر خودتان اقدام کنید کافی است، معیارها و ملاک های که برای انتخاب یک وکیل طلاق توافقی در نظر دارید  را بررسی کنید. این معیارها را می توان با کی سری سوال ساده که از خود می پرسید پیدا کنید.

برای مثال: آیا دوست دارید وکیلی با هزینه‌ های پایین داشته باشد؟ آیا موفقیت شدن در پرونده دارای اهمیت بیشتری نسبت به هزینه‌ های وکیل برایتان است؟ آیا معرفی یک وکیل توسط  آشنایان و دوستان برایتان کافی است؟ آیا تا به حال برای انتخاب وکیل خود در دنیای اینترنت هم جستجو کرده اید؟

پس با توجه به همه این سوالات و جواب هایی که برای خودتان داده اید ، باید به دنبال وکیلی باشید که علاوه بر داشتن سابقه طولانی و درخشان در حوزه طلاق توافقی، هزینه او هم برایتان قابل قبول باشد و بتوانید با کمک و همراهی او به نتیجه مطلوب خود برسید.

نجات علی ‌پور از وکلای پایه یک دادگستری، عضو کانون وکلای تهران و از اعضا جدید در کانون وکلای آذربایجان غربی ( ارومیه)که بعد از گرفتن مدرک دیپلم توانست در دانشگاه آزاد ارومیه با موفقیت و تلاش بسیار در رشته وکلالت تحصیل کند. ایشان به این مدرک بسنده نکرد و با نمرات عالی کارشناسی ارشد خود را هم در همان دانشگاه اخذ کرد.

آقای علی پور به علت علاقه زیاد به رشته ای که انتخاب کرده بود توانست به طور همزمان در آزمون وکالت کانون وکلای تهران و آزمون قضاوت کار خود را با موفقیت های فراوان شروع کند.

اگر به مشاوره تلفنی یا حضوری در هر زمینه ای احتیاج پیدا کردید به شما این اطمینان داده می شود که با تجربه های زیادی که ایشان در رسیدگی به حوزه ‌های ملکی، خانواده، وصول مطالبات وکالت کرده و قراردادها و لایحه های زیادی به دست آورده اند می توانید با توجه به تعهدی که نسبت به موکلان خود دارند، با خیال راحت کارهای حقوقی خود را به او بسپارید.

 

طلاق توافقی چیست ؟

در قانون اسلامی طلاق دارای شاخه های زیادی مانند طلاق رجعی (طلاق از طرف مرد)، طلاق بائن(طلاق خلع و مبارات)، طلاق خلع ( طلاق از طرف زن ) و طلاق مبارات (طلاق توافقی) است. 

یکی از انواع طلاق ها که در ادبیات و متون قانونی هنوز به طور دقیق تعریف نشده است، وکیل طلاق توافقی است. در این نوع طلاق زن و مرد طبق توافق از همدیگر جدا شوند و این توافق را در حكم دادگاه ثبت کرده و دارای ضمانت اجرای قانونی می شود. در اصل در این نوع طلاق همه چیز به شکل توافقی و با توجه به یک سری صحبت و توافق بین طرفین انجام می شود.

در طلاق توافقی زن و شوهر باید در همه مسائل مربوط به مهریه، حضانت فرزندان، نفقه،  زمان ملاقات، اجرت‌ المثل، جهیزیه و … توافق کنند تا زودتر به مقصودشان برسند. دادگاه مربوطه هر حکمی که در این توافق صادر کند درنظر می ‌گیرد و آن را جزء گواهی عدم امکان سازش ذکر می کند.

 

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی

۱- انجام کلیه مراحل دادرسی در کمترین مدت زمان ممکن

۲- عدم نیاز به حضور زوجین

۳- حضور وکیل توافقی در امور طلاق  لازم و ضروری

* تنظیم ناقص داد خواست طلاق توافقی: طولانی شدن روند و زمان رسیدگی

* تنظیم اشتباه داد خواست طلاق توافقی: ازبین رفتن حقوق و ضرر رسیدن به حق های مهم

۴- جلوگیری از تنش و اختلافات احتمالی  زوجین در هنکام ملاقات

۵- تسریع و جلوگیری از طولانی شدن روند رسیدگی

۶- جلوگیری و پرهیز از هزینه های بی جهت

 

هزینه طلاق توافقی

۱- هزینه تنظیم دادخواست

۲- هزینه مشاوره‌های اجباری در ۵ جلسه

۳- هزینه های ثبت دادخواست

۴- هزینه داد رسی

۵- هزینه مشاوره ارجاع شده از سوی دادگاه

۶- هزینه ثبت طلاق در دفترخانه طلاق یا محضر بسته به انصاف محضر دار

۷- حق الوکاله وکیل دادگستری در صورت داشتن وکیل

نکته: هنگام طلاق توافقی توسط وکیل دادگستری، هر یک از زوجین باید یک وکیل جدا داشته باشد.

 

مدت زمان طلاق توافقی

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه مدت زمانی طول می کشد تا طلاق توافقی انجام شود؟

در جواب شما باید گفت هم اکنون در بیشتر شعبات دادگاه های خانواده مدت زمان و روند طی شدن این مراحل شامل ثبت کردن داد خواست در دفاتر خدمات قضایی، مشخص شدن شعبه و دادگاه، مراجعه کردن به شعبه، صدور رأی مبنی بر گواهی عدم امکان سازش و….که با وجود وکیل طلاق توافقی این پروسه کمتر از یک ماه طول می کشد ولی اگر افراد به هر دلیلی از گرفتن وکیل سر باز بزنند این مدت به ۳ الی ۴ ماه تبدیل می شود که البته این زمان در شهرهای مختلف با هم فرق دارد. با توجه به مطلب گفته شده در بعضی از مناطق ممکن است انجام تمامی مراحل  در کمتر از  چند هفته زمان  نبرد و بهترین جواب شاید این است که در صورت وجود یک وکیل طلاق توافقی با تجربه در کوتاه ترین زمان ممکن  کار شما با بهترین و موفق ترین نتیجه به پایان می رسد.

نحوه مراجعه به دفاتر رسمی ازدواج و طلاق

در ماده ۳۴ قانون حمایت خانواده ۹۱ این چنین بیان می شود: مدت زمانی که گواهی عدم امکان سازش به  دفتر رسمی  طلاق تسلیم می شود تا سه ماه بعد از تاریخ ابلاغ رای  به صورت قطعی ( قطعی شدن رای) اعتبار دارد. اگر به هر دلیلی این گواهی در مدت زمان مشخص شده تسلیم نشود یا هر کدام از زوجین آن را به دفترخانه رسمی طلاق تسلیم نکند، و ظرف سه ماه از تاریخ صدور و تسلیم در دفتر خانه حاضر نشوند یا حتی مدارک لازم را برای اجرای حکم ارائه نکند ، گواهی صادر شده اعتبار خود را از دست می دهد.

البته در این مورد یک تبصرههم وجود دارد و این که هر زمان گواهی عدم امکان سازش صادر شد بر طبق توافقی که زوجین با هم داشتند حکم قانونی از درجه اعتبار ساقط شده و کلیه توافقاتی که در گواهی آن ها بیان شده بود برمبنای صادر شده تلقی و از اعتبار ساقط است.

 

گواهی عدم امکان سازش

گواهی عدم امکان سازشی که در دادگاه خانواده صادر می شود نهایتا باید در زمان و ظرف سه ماه بعد از ابلاغ رای قطعی و اگر رای قطعی نشده باشد بعد از قطعی شدن  رای توسط هر دو زوج به دفتر خانه ارائه گردد .

حال اگر در مدت زمان مذکور این کار انجام نشود یا زوجین مدارکی که برای پیشرفت کار لازم است را به دفتر خانه تحویل ندهند باز هم گواهی و توافق ها از اعتبار خود می افتند، و اگر زوجین باز قصد طلاق توافقی کردند باید مجددا از اول مراحل را طی کرده و درخواست داده شود. همیشه بعد از انجام شدن مراحل م اتمام همه آن ها با رعایت جهات شرعی صیغه طلاق در دفتر خانه یا هر محل دیگری و حتما با حضور سردفتر انجام می گیرد.

 

مراحل طلاق توافقی

۱٫مرحله اول

 در زمانی که زوجین با هم موافق طلاق توافقی شدند، دادگاه باید این موضوع را به مراکز مشاوره خانواده  ارجاع دهد در این موضوع زوجین می توانند طبق  ماده ۲۵ قانون حمایت خانواده خودشان هم  اول به مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنند. 

مراکز مشاوره خانواده همیشه در سعی و تلاش برای سازش زوجین بوده  و اگر هر کدام از زوجین از تقاضای طلاق خود انصراف دهد با مشخص کردن موارد توافقی که بین آن ها صورت می گیرد تکلیفشان تعیین و برای گرفتن تصمیم نهایی مدارک به دادگاه ارسال می شود.

۲٫مرحله دوم

 دادگاه خانواده موارد مستند و نوشته شده توافق را بررسی کرده  و همیشه سعی دارد تا سازشی بین زن و شوهربه وجود آورد. حال اگر این سازش انجام نشد دادگاه به صدور یک گواهی به نام “گواهی عدم امکان سازش” رای خود را صادر می کند.

۳٫مرحله سوم

 در مرحله بعدی زوجین باید به دفتر رسمی ازدواج  و طلاق مراجعه کنند.

۴٫مرحله چهارم

در این زمان هنگامی که گواهی عدم امکان سازش از سوی دادگاه مربوطه قطعیت پیدا کرد  رای نخستین آن حتما باید به دفترخانه رسمی ازدواج و طلاق ارسال شود.

۵٫مرحله پنجم

طبق قوانین ذکر شده در آیین دادرسی باید زوجین  حداکثر تا ظرف سه ماه، گواهی عدم امکان سازش خود را به دفترخانه شهر خود  تسلیم کنند.

۶٫مرحله ششم

 در نهایت امر صیغه طلاق با رعایت  تمامی جهات شرعی و عرفی طبق ماده ۳۷ قانون حمایت خانواده در دفترخانه یا هر مکان دیگری که صلاح باشد والبته  با حضور سردفتر انجام می گیرد.

 

مدارک طلاق توافقی

زوجین باید مدارک زیر را برای انجام طلاق توافقی تهیه کرده وبعد از پیوست داد خواست طلاق توافقی چه خود زوجین  یا وکیلش به دادگاه ارائه دهد:

  1.  اصل یا کپی عقدنامه
  2. اصل شناسنامه زوجین (مرد و زن)
  3. کپی کارت ملی هر دو طرف
  4. ارائه وکالت نامه محضری طلاق در هنگام حق طلاق بر عهده زن
  5. توافق نامه ای مبنی بر انجام گرفتن بعضی کارها توسط زوجین مانند حضانت و مهریه و…..
  6. گواهی نامه از پزشکی قانونی و یا مراکز پزشکی مجاز مبنی بر عدم بارداری زوجه
  7. گواهی بکارت در دوران عقد و نامزدی از پزشکی قانونی
  8. رای و  نظر واحد مشاوره در دادگاه خانواده

مهریه در طلاق توافقی

 

مهریه را می توان مالی عنوان کرد که در هنگام ازدواج از طرف مرد به زن هدیه داده می شود و طبق ماده ۱۰۸۲ قانون مدنی به محض جاری شدن عقد ازدواج زن بدون هیچ قید و شرطی مالک همه موارد ذکر شده در مهریه خود است.

بیشتر خانواده ها نمی دانند که طلاق توافقی بخشیدن مهریه نیست! شاید شما هم قبل از خواندن این مطلب  فکر می کردید که اگر زن و شوهر با هم به صورت طلاق توافقی از هم جدا شوند یعنی زوجه همه مهریه را به شوهرش بخشیده است.

اما باید گفت متاسفانه این تصور غلطی است که در بیشتر ذهن ها جاری شده است. هر تصمیمی که زوجین در مورد مهریه بگیرند باز هم طلاق توافقی صورت خواهد گرفت، چه آن شخصی که همه  مهریه خود را  بخشیده یا آن یکی که قسمتی از آن و حتی در مورد افرادی که مهریه آن ها نقدا پرداخت شود و یا به صورت اقساطی  توافق کرده باشند.

البته این توافقها همه جا و در بین همه زوجین یکی نیست و در مورد هر زن و شوهری با دیگری متفاوت است و در مجموع بستگی به تصمیم و شرایط دو طرف دارد.

انواع مهر

۱- مهر المسمی: مهریه زنی که در زمان ازدواج تعیین شده است را  مهر المسمی می گویند.

۲- مهرالمثل : اگردر هنگام عقد مهریه زن تعیین نشود و بعد از عقد و قبل از نزدیکی کردن با هم نیز باز مهریه ای تعیین نشده باشد و بین آن ها (زن و شوهر) رابطه نزدیکی انجام شود ولی توافق در طلاق بگیرند، مهریه زن را با توجه به شان و منزلتش و طبق گروه هم سن و سال های او یا مثل زن و دخترهای فامیل تعیین می کنند که به آن مهر المثل گفته می شود .

۳- مهرالمتعه: اگروقتی که عقد انجام می شود مهریه زن تعیین نشده باشد و بعد از آن (عقد ) هم . در زمان قبل از نزدیکی زن و شوهر، طلاق بگیرند و از هم جدا شوند در این صورت مهریه با توجه به وضعیت مالی زوج تعیین می گردد که به آن مهر المتعه می گویند.

۴- مهریه طلاق توافقی : اگر مهریه زوجه در موقع ازدواج تعیین و مشخص شده باشد و بین زن و شوهر هم نزدیکی انجام شده باشد زن تمام مهریه خود را می گیرد ولی اگر نزدیکی نداشته باشد نصف مهریه به او تعلق می گیرد. ولی ممکن است بین زوجین توافقاتی درمورد مهریه صورت بگیرد در این صورت طبق همان توافقات کار عملی  خواهد شد .

در مجموع می  توان گفت در طلاق توافقی همه چیز بر پایه و اساس توافق پیش می رود و اگر توافقی بین دو طرف نشده باشد در این زمان دادگاه مطابق قانون و قاعده ای که از قبل وضع شده عمل می کند.

مواردی که در طلاق توافقی باید تعیین تکلیف شود:

* مهریه در طلاق توافقی ( بخشیدن تمام یا قسمتی از مهریه به زوج، اقساطی کردن مهریه)

* جهیزیه در طلاق توافقی ( استرداد جهزیه زوجه بعد از طلاق طبق سیاهه)

* اجرت المثل در طلاق توافقی ( پرداخت پول و هزینه به زن در مقابل انجام کارهایی که وظیفه او نبود)

* حضانت فرزند (حضانت فرزند تا ۷ سالگی با مادر و بعد از ۷ سالگی با پدر)

* نفقه فرزند (پرداخت نفقه فرزندان مشترک بر عهده پدر)

* ملاقات فرزند (حضانت فرزند با مادر پس پدر حق ملاقات با فرزند را دارد و بالعکس)

 

 طلاق توافقی ایرانیان ساکن خارج کشور

 

در ماده ۱۵ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ ذکر شده: “هرگاه ایرانیان مقیم خارج از کشور امور و دعاوی خانوادگی خود را در محاکم و مراجع صلاحیت دار محل اقامت خویش مطرح کنند احکام این محاکم یا مراجع در ایران اجرا نمی شود مگر آنکه دادگاه صلاحیت دار ایرانی این احکام را بررسی و حکم تنفیذی صادر کند.”

* در صورتی که یکی از زوجین مقیم و ساکن خارج از کشور باشد، فقط حکم در دادگاه محل اقامت فرد ساکن ایران اجرا می شود.

* حال اگر دو طرف خارج از کشور باشند، باز هم دادگاه در محل سکونت فردی که ساکن ایران است اجرا می شود.

* هر دو مقیم خارج باشند و هر دو دارای محل سکونت در ایران، در این شرایط دادگاه ملاک را محل سکونت موقت زوجه قرار می دهد.

* هر دو مقیم خارج و بدون محل اقامت موقت در ایران، در این صورت دادگاه در یکی از شهرستانی تهران انجام می شود مگر در صورتی که زوجین برای طرح و بررسی دعوی در یک محل دیگر توافق کنند.

 

نمونه ای از دادخواست طلاق توافقی با ذکر توافقات:

خواهان خانم/آقای…

خوانده خانم/آقای…

وکیل  

خواسته: طلاق توافقی

دلایل و منضمات:

۱-عقد نامه

۲- شناسنامه زوجین

۳- کارت ملی زوجین

 

ریاست محترم دادگاه های خانواده ارومیه

 

با سلام احتراما به استحضار می رساند که اینجانبان بر طبق سند نکاحیه شماره…. دفتر خانه…. شیراز در عقد نکاح دائم یکدیگر می باشیم ولی به دلیل اختلافات فی ما بین از دادگاه تقاضای طلاق توافقی داریم و در این راستا از کل مهریه که ۵۰۰ سکه تمام بهار آزادی می باشد ۳۹۰ سکه در قبال طلاق از جانب زوجه بذل می شود و زوج قبول بذل دارد و ۱۱۰ سکه باقی مانده به صورت ماهانه دو سکه پرداخت می گردد. فرزند مشترک دختر ۵ ساله در حضانت مادر (زوجه) است و نفقه ایشان ماهانه چهارصد هزار تومان برعهده زوج می باشد. جهیزیه زوجه تا قبل از اجرای صیغه طلاق مسترد خواهد شد. زوجین دیگر ادعایی نسبت به هم ندارند لذا صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق توافقی) مورد استدعاست.

 

امضاء

ویژگی های یک وکیل با تجربه برای طلاق توافقی

 

۱- یک وکیل خوب که دارای تجربه کافی در زمینه طلاق توافقی است در همان جلسه اول واقعیت و رویه حاکم بر دادگاه ها را برای موکل خود توضیح داده و وعده عملی طبق توانایی و قدرت خود به او می دهد.

۲- وکیلی خوب و با تجربه است که دیگران او را تایید کنند نه خودش با صفت تفصیلی برای مراجعین و موکلینش صحبت کند.

۳- بهترین روش در  انتخاب یک وکیل طلاق توافقی، مراجعه حضوری یا مشاوره با او برای آگاهی از نوع برخورد و پذیرش او می باشد.

۴- سعی کنید در جلسه اول و هنگام انعقاد قرارداد همه سوالات خود را  از وکیل بپرسید و اگر پاسخ آنها خیلی برای شما دارای اهمیت است از وکیل بخواهید همه آنها را در قراردادتان درج کند مثل مدت زمان انجام پروسه طلاق و میزان کل هزینه هایی که باید در طول کار پرداخت کنید.

۵- بهترین راه برای انجام شدن خوب طلاق توافقی سپردن پرونده به یک یا حتی دو وکیل متخصص، خوب و مجرب  در زمینه طلاق و دعاوی خانواده است.

۶- دفتر وکالت آقای نجات علی پور تاکنون توانسته مدیریت و مراحل چندین پرونده طلاق توافقی در طول سالهای وکالت خود بوده است.  

در صورت نیاز به مشاوره حقوقی و وکالت دادگستری با آقای نجات علی پور بعد از تماس با تلفن های زیر و اخذ نوبت و هماهنگی با دفتر ما می توانید در وقت تعیین شده مراجعه نمایید.

با توجه به شرایط پیش آمده و فراگیری ویروس کرونا (covid 19) این امکان به شما هموطنان گرامی  داده شده تا پس از تماس و هماهنگی و واریز حق المشاوره، از طریق واتس آپ و یا تماس تلفنی مشاوره حقوقی و سوالات حقوقی خود را مطرح نموده و راهکار لازم را دریافت نمایند.

برای اطلاع از هزینه مشاوره حضوری و تلفنی با وکیل ،  با شماره ۰۹۱۴۱۴۱۲۱۴۱ تماس حاصل بفرمایید.

وکیل طلاق توافقی در ارومیه

 

 

برای آشنایی بیشتر با وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور اینجـــــا کلیک کنید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =