وکیل-ملکی-در-ارومیه-نجات-علی-پور

وکیل-ملکی-در-ارومیه-نجات-علی-پور


به آن دسته از دعاوی که بر سر موضوعاتی مربوط به املاک باشد، دعاوی ملکی می­گویند که باید توسط وکیل ملکی در ارومیه مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد. همواره در طول تاریخ سرمایه گذاری از جمله محبوب­ترین انواع سرمایه گذاری و خرید و فروش ملک نیز جزو پردرآمدترین مشاغل در جامعه بوده است و همواره افراد زیادی در این زمینه فعالیت داشته اند و تا به امروز نیز ادامه دارد. برخی از افراد ترجیح می­دهند با سرمایه گذاری در حوزه املاک به درآمد بالایی دست پیدا کنند. به دلایل مختلفی در خصوص خرید و فروش املاک و مسائل حقوقی مربوط به این حرفه، مشکلات متعددی برای افراد فعال در این کسب و کار بوجود می­ آید و کم نیستند تعداد پرونده­هایی که با موضوع دعاوی ملکی در دادگاه­های سراسر کشور در جریان می­باشند. خرید و فروش املاک و سرمایه گذاری در این حوزه  پیچیدگی­های خاص خود را دارد و فردی که وارد این کسب و کار می­شود، اگر در این زمینه آگاهی کافی نداشته باشد قطعا دچار مشکلات گوناگونی خواهد شد و مسائل حقوقی مختلفی را تجربه خواهد کرد.

بررسی پرونده دعاوی ملکی نیازمند تخصص و مهارت در این زمینه می­باشد و بایستی توسط یک وکیل ملکی خبره انجام شود.

بهترین-وکیل-ملکی-ارومیه-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-ملکی-ارومیه-نجات-علی-پور

انواع دعاوی ملکی عبارتند از:

۱- دعاوی ملکی حقوقی

۲- دعاوی ملکی کیفری

۳- دعاوی ملکی ثبتی

در ادامه توضیح مختصری درباره هر یک از دعاوی ذکر شده آورده­ایم:

 1. دعاوی ملکی حقوقی: این دسته از دعاوی جزو شایع­ترین دعاوی ملکی محسوب می شود، از جمله بیشتری مراجعات در خصوص دعاوی ملکی حقوقی شامل موارد زیر می­باشند.
 • دعوای الزام به تحویل ملک: اگر زمانی مشخص در مبایعه نامه برای تحویل ملک به خریدار ثبت شده باشد، ملک بایستی درست در همان تاریخ به خریدار تحویل گردد. در بیشتر موارد از تاریخ معامله ملک تا تاریخ تنظیم سند رسمی، ارزش ملک افزایش می­یابد و امکان دارد فروشنده به دلیل این افزایش قیمت در هنگام تحویل ملک بهانه تراشی می­کند. در این گونه مواقع خریدار می­تواند دادخواستی تنظیم نماید و برای طرح دعاوی ملکی الزام به تحویل ملک اقدام نماید.
 • دعوای خلع ید: اگر شخصی که مالک نیست، ملکی را که دارای سند رسمی است تصرف نماید، مالک اصلی ملک می­تواند برای طرح دعاوی خلع ید به دادگاه مراجعه نماید. مالک اصلی در صورتی می­تواند برای طرح دعای خلع ید اقدام کند که سند رسمی ملک را داشته باشد و اگر سندی نداشته باشد و مالکیت وی در جایی ثبت نشده باشد، باید به گونه­ای که مورد قبول دادگاه باشد، مالکیت خود را اثبات کند.
 • دعاوی الزام به تنظیم سند رسمی: شخصی که سند رسمی ملک به نام او است، مالک رسمی یک ملک شناخته می­شود. هنگامی که ملک از شخصی به شخص دیگر منتقل می­شود بایستی سند رسمی جدید به نام شخص دوم تنظیم شود. هنگامی که شخص طرف اول یا فروشنده برای تنظیم سند حاضر نشود، شخص طرف دوم یعنی خریدار که ملک به او منتقل شده است می­تواند به دادگاه مراجعه کند و طرح دعوای تنظیم سند نماید.
 • دعاوی انحصار وراثت: هنگامی که شخصی دارای اموال و املاکی باشد و فوت کند، وراث برای فروش یا اجاره املاک متوفی اقدام می­کنند و طرح انحصار وراثت را مطرح می­نمایند. در خصوص این موضوع بایستی با وکیل ملکی مشورت کرد تا بین وراث مشکلی پیش نیاید.
 • دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق: هنگامی که فردی بدون اینکه ملکی که به نام مالک است را تصرف کند، به دلایل مختلفی مانع استفاده مالک از ملک شود، مالک برای طرح دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق اقدام می­نماید. مالک باید هنگام طرح دعوا سندی به همراه داشته باشد که ثابت کند مالک اصلی ملک است. در خصوص این گونه دعاوی ملکی، قاضی برای جلوگیری از ضرر و زیان وارده با مالک، دستور موقتی صادر می­کند تا تکلیف نهایی پرونده مشخص شود.
 • دعوای رفع تصرف عدوانی: در این نوع دعوای ملکی، مالک باید تنها با ارائه یک قرارداد یا یک سند رسمی از سابقه تصرف ملک خود اعلام می­کند که ملکش بدن رضایت از تصرف وی خارج شده است. تفاوت دعاوی خلع ید با دعاوی تصرف عدوانی در این است که برای طرح دعاوی خلع ید، مالک بایستی سند رسمی مالکیت خود را ارائه دهد، اما برای طرح دعوای تصرف عدوانی تنها اثبات سابقه تصرف از سوی مالک اصلی کافی است.
 • دعوای فک رهن: هنگامی که شخصی ملک خود را رهن بانک کند یا به شخصی دیگر رهن دهد و زمان مشخص شده سپری شد و فرد دین خود را ادا کرد، اما بانک یا شخص مرتهن( شخصی که ملک را رهن نموده است) برای فک رهن اقدام نکند، رهن دهنده (راهن) باید علیه مرتهن برای طرح دعوای الزام به فک رهن به دادگاه مراجعه کند. در این گونه دعوای ملکی، ید مرتهن از حالت امانی به ید ضمانی تغییر می­کند و راهن می­تواند دادخواستی برای طرح الزام به فک رهن و دادخواستی تحت عنوان پرداخت اجرت المثل ایام عدم فک رهن تنظیم نماید.
 • ابطال معامله صوری به قصد فرار از دین: طبق ماده ۲۱۸ قانون مدنی، هرگونه معامله با قصد گریز از پرداخت دین به صورت صوری باطل است. اگر شخصی برای اینکه اموالش به دست طلبکاران نیفتد، اموالش را به صورت صوری معامله کند و از پرداخت دین خود طفره رود، تمامی معاملاتش باطل خواهد بود.
 • دعوای فروش ملک مشاع: برای فروش ملکی که مشاع است، باید تمام مالکان رضایت داشته باشند. در اینصورت هر یک از شرکا برای فروش ملک مشاع خود می­توانند به دادگاه مراجعه نمایند و درخواست مجوز فروش دهند. اگر دادگاه مجوز فروش ملک مشاع را صادر کرد، شخص می­تواند سهم خود را بفروشد. در غیر اینصورت بدون رضایت سایر شرکا، امکان فروش ملک مشاع وجود نخواهد داشت.
 1. دعاوی ملکی کیفری: در این نوع دعاوی ملکی عمدتا درخواست­ها مربوط به تخلفات عمدی، ارتکاب جرم و کلاهبرداری ملکی هستند و توسط مراجع قضایی مورد بررسی قرار می­گیرند. از جمله مهمترین دعاوی ملکی کیفری عبارتند از:
 • دعاوی جعل اسناد ملکی به منظور کلاهبرداری
 • دعاوی کلاهبرداری در خرید و فروش املاک
 • دعاوی خیانت در امانت
 • دعاوی فروش غیر قانونی اموال
 • دعاوی جعل سند برای انجام معاملات ملکی
 • دعاوی تغییر کاربری زمین­های کشاورزی بدون مجوز رسمی
 • دعاوی تقسیم املاک و ورود غیر قانونی به ملک دیگری
 1. دعاوی ملکی ثبتی: این نوع دعاوی ملکی بیشتر مربوط به دعاوی ملکی حقوقی می­باشند اما به دلیل اینکه مراجعات تحت عنوان این دعاوی بسیار زیاد است و از حساسیت بالایی برخوردار است، بصورت جداگانه در مورد آن صحبت می­کنیم.

این نوع دعاوی در مورد مسائل ثبت اسناد و املاک می­باشد. این دعاوی برای حل مشکلات ثانویه در مفاد سند املاک و قراردادها می­باشد و مسائلی که پس از عقد قرارداد و خرید و فروش ملکی صورت می­گیرد تحت عنوان دعاوی ملکی ثبتی مورد بررسی قرار می­گیرند.

سهل انگاری و عدم آگاهی از قوانین خرید و فروش و همچنین تعجیل در معامله ملک باعث بروز چنین مشکلاتی می­شود و برای حل مشکلات طرفین دعوا بایستی از طریق طرح دعوای ثبتی برای ملک مورد نظر، اقدامات لازم انجام شود تا مشکلات و خسارات احتمالی ناشی از این نوع معامله حل و فصل گردد.

برای طرح دعوا و بررسی تمامی مسائل ذکر شده حضور وکیل ملکی متخصص در زمینه مسائل ملکی الزامی است.

وکیل-ملکی-خوب-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

وکیل-ملکی-خوب-در-ارومیه-وکیل-پایه-یک-دادگستری-نجات-علی-پور

وکیل ملکی در ارومیه

وکیل ملکی، وکیلی است که در حوزه مسائل حقوقی ملکی تخصص دارد و با عنوان وکیل متخصص در امور ملکی نیز شناخته می­شود. وکیل ملکی با قبولی در آزمون وکالت و کسب مدرک پایه یک دادگستری می­تواند در حوزه املاک و مسائل حقوقی ملکی فعالیت خود را شروع کند. وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور می­تواند با مهارت و تخصص خود در زمینه مسائل ملکی به مراجعینی که دچار مشکلات حقوقی و ملکی شده اند کمک نماید. وکیل ملکی در حوزه دعاوی غیر منقول و اموال غیر منقول انسان­ها فعالیت می­نماید.

اموال غیر منقول عبارتند از املاک ( املاک تجاری و املاک مسکونی) و اراضی( اراضی داخل شهر و اراضی خارج از شهر).

 حضور وکیل ملکی برای حل مشکلات حقوقی ملکی و پیگیری پرونده ضروری است. وکیل ملکی با یافتن راه حل­های کاربردی برای حل مشکلات مالی پیش آمده اقدامات لازم را انجام می­دهد و تجارب و تخصص خود را در این زمینه به کار می­گیرد.

دعاوی ملکی موضوعی بسیار پیچیده است و از حساسیت بالایی برخوردار است، بنابراین وکیل ملکی بایستی از تخصص و مهارت بالایی برای پیگیری پرونده و بررسی مشکلات حقوقی ملکی برخوردار باشد.

دعاوی ملکی با طرح انواع دعاوی ملکی که قبلا به آنها اشاره کردیم، در دادگاه­های حقوقی مورد بررسی قرار می­گیرند. برای مشاوره و طرح دعوا بایستی به یک وکیل ملکی مراجعه شود. رسیدگی به پرونده­های ملکی بر عهده وکیل ملکی می­باشد.

نحوه طرح دعوا و اقامه دادخواست در دعاوی ملکی و حقوقی، در روند رسیدگی به پرونده بسیار اهمیت دارد. وکیل ملکی خوب با ارائه دادخواست به موقع و طرح دعوا می­تواند پرونده را در مسیر موفقیت و احقاق حقوق موکل خود، پیش ببرد. اگر قبل از هر گونه اقدامی و قبل از طرح دعوا با وکیل ملکی مشورت شود، خسارات و مشکلات احتمالی کاهش خواهند یافت.

وکیل ملکی خوب در ارومیه چه ویژگی­هایی دارد؟

وکیل ملکی خوب در ارومیه بایستی تجربه لازم برای رویارویی با مسائل حقوقی را داشته باشد و پرونده­های مختلفی با این موضوعات را پیگیری کرده باشد و با تمامی قوانین و مقررات حقوقی ملکی آشنایی کامل داشته باشد. گاهی اوقات تنها تحصیلات بالا و مدارج تحصیلی دلیل بر این نیست که وکیل در کار خود حرفه­ای است. وکیل با تجربه توانایی بیشتری در پیگیری پرونده دارد و بهتر می­تواند به دعاوی حقوقی رسیدگی کند و قادر خواهد بود به نحو احسن از حق و حقوق موکل خود دفاع کند و پرونده را به نفع موکل خود پیش ببرد.

 وکیل ملکی بایستی در زمینه مسائل حقوقی ملکی از تخصص و دانش کافی برخوردار باشد و تحصیلات دانشگاهی وی در این زمینه از اهمیت بالایی برخودار است. قبل از انتخاب وکیل ملکی درباره تحصیلات دانشگاهی وکیل مورد نظر و زمینه تخصص وی تحقیق کنید.

بهترین وکیل ملکی در ارومیه بایستی با تمام مراحل قانونی دادگاه آشنایی داشته باشد. آگاهی وکیل از روند قانونی بررسی پرونده در دادگاه می­تواند به تسریع پیشروی روند اداری پرونده کمک بزرگی نماید. وکیل ملکی خوب بایستی با نحوه نوشتن دادخواست آشنا باشد و بتواند با قلم سنگین خود و فن بیان قوی در دادگاه برای حفظ منافع موکل خود، از جملاتی تاثیرگذار استفاده کند و در کوتاه­ترین زمان پرونده را خاتمه دهد.

وکیل ملکی خوب در ارومیه در هنگام حضور در دادگاه بایستی به قاضی و طرفین دعوا احترام بگذارد و در هنگام صحبت کردن متواضع و فروتن باشد. هیچ گاه نباید با لحنی تند و تحقیر آمیز با قاضی دادگاه یا طرفین مقابل دعوا صحبت کند و از راه­های پیشنهادی آن­ها در جهت پیش برد پرونده کمک بگیرد.

وکیل ملکی بایستی اسرار پرونده را محفوظ نگه دارد و از بازگویی جزئیات پرونده برای هر شخصی به جز موکل خودداری کند. راز دار بودن یکی از ویژگی­های مهم یک وکیل ملکی در ارومیه می­باشد.

وکیل ملکی در برخی موارد با کرشناسان ملکی رسمی دادگستری همفکری می کنند و پیشنهاد­های عملی بهتری را در دادگاه مطرح می­نمایند که مورد توجه قاضی محکمه قرار می­گیرد و در موفقیت و پیشروی پرونده موثر خواهد بود.

از ویژگی­های بارز بهترین وکیل ملکی در ارومیه صداقت و راستگویی است. وکیل ملکی باید در تمامی مراحل با موکل خود صادق باشد و تمامی مقررات و قوانین حقوقی را برای موکل خود شرح دهد و او را در جریان تمام مراحل پرونده قرار دهد. هیچگاه بدون اطلاع موکل وعده­ای به طرف مقابل دعوا ندهد و همواره در جهت حفظ منافع موکل خود و کسب حق و حقوق او قدم بردارد. وکیل نبایستی درباره راه حل­های پیشنهادی خود بزرگنمایی کند و وعده­های تحقق نیافتنی بدهد.

ویژگی دیگر یک وکیل خوب این است که وکیل باید بطور کامل و با صبر و حوصله به صحبت­های موکل خود گوش کند و تمامی مدارک و اسناد موجود را به دقت بررسی کند. تمامی مراحل پرونده و روال قانونی را برای موکل خود شرح دهد. موکل باید بتواند به وکیل خود اعتماد کافی داشته باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکلی در طول پرونده بتواند آن را با وکیل خود در میان بگذارد و از او کمک بخواهد.

وکیل ملکی بایستی فردی خوش قول باشد و همیشه به موقع در جلسات مشاوره و محکمه دادگاه حاضر شود. دیر رسیدن وکیل گاهی ممکن است به زیان موکل باشد. وکیل همواره باید با موکل خود در تماس باشد و از برنامه پرونده موکل خود آگاه باشد.

وکیل ملکی باید در جلسات اول مراجعه موکل درباره هزینه وکالت خود صحبت کند. هزینه وکیل ملکی در ارومیه با توجه به پیچیدگی پرونده و تعداد دفعات حضور وکیل در دادگاه متغیر خواهد بود. اگر وکیل تنها بخشی از پرونده را برعهده گیرد هزینه کمتری باید پرداخت شود. هزینه وکیل ملکی در ارومیه هنگامی که وکیل کل پرونده را بر عهده گیرد و تمام مراحل را خود پیگیری می­کند و در تمامی جلسات دادگاه حضور می­یابد، بیشتر خواهد بود. 

وکیل ملکی باید فردی باتجربه باشد. سن معیار بالا بودن تجربه نیست. گاهی یک وکیل ملکی که سن پائینی دارد بهتر می­تواند به پرونده رسیدگی کند و راه حل­های کاربردی بهتری پیشنهاد دهد. اینکه وکیل ملکی در جلسات دادگاه بیشتری حضور داشته باشد و با پرونده­های مختلفی سر و کار داشته باشد، موجب می­شود تا تجربه­های مفید زیادی کسب کند، و بتواند از تجارب خود برای حل پرونده و برای دفاع از موکل خود بهره ببرد. اما وکیلی که تنها در زمینه وکالت تحصیل داشته است و تعداد پرونده­های کمی را پیگیری کرده است و دفعات اندکی در دادگاه حضور داشته، ممکن است نتواند به اندازه یک وکیل حرفه­ای و با سابقه از حق موکل خود دفاع کند. زیرا به قوانین آگاه است اما نمی­تواند کدام قانون را در کدام مرحله بکار گیرد تا پرونده به نفع موکل پیش برود. این اطلاعات تنها با کسب تجربه و افزایش دانش حقوقی و استفاده از دانش و تجارب دیگران بدست می­آید نه فقط با تحصیل.

وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته وکالت، در حوزه مسائل حقوقی ملکی فعالیت دارد و سال­ها در حوزه وکالت در تهران مشغول به کار بوده است. ایشان عضو سابق کانون وکلای تهران بوده است و هم اکنون به عنوان بهترین وکیل ملکی در ارومیه فعال می­باشد. در سابقه کاری ایشان وکالت و ارائه مشاوره به هشت شرکت حقوقی در تهران به چشم می­خورد. ایشان در ارومیه عضو کانون وکلای آذربایجان هستند و بیش از ۳۵۰ پرونده را با موفقیت به اتمام رسانده اند.  برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه دعاوی ملکی به وب سایت وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور

https://nejatalipour.com/

مراجعه نمائید و با تماس با دفتر ایشان برای مشاوره حضوری یا تلفنی نوبت رزرو نمائید.

وظایف وکیل ملکی

 • خرید ملک:

اگر قصد دارید ملکی خریداری کنید، یا می­خواهید معامله­ای بزرگ در زمینه ملک و املاک انجام دهید، بهتر است قبل از اقدام به معامله با یک وکیل ملکی مشورت کنید. وکیل ملکی خوب در ارومیه می­تواند تمامی مسائل حقوقی ملکی را برای فرد مراجعه کننده شرح دهد و او را از تمامی مراحل و مشکلات موجود در معاملات ملکی آگاه می­کند.

آگاهی از مسائل حقوقی ملکی باعث می­شود تا فرد خریدار یا سرمایه گذار با دقت بیشتری قدم در این راه بگذارد. هر چقدر که برای هزینه وکیل ملکی در ارومیه بپردازید ارزشمند است زیرا پرداخت هزینه مشاوره کمتر از جبران خسارات ناشی از ضرر و زیان به دلیل عدم آگاهی در معاملات است.

در دعاوی ملکی، وکیل ملکی با بررسی مدارک و سندهای موجود تمامی اطلاعات لازم را برای طرح دادخواست یا لایحه جمع آوری می­کند و سپس در دادگاه حضور می­یابد و از پرونده شما دفاع می­کند. اگر نیاز به نظر کارشناس ملکی باشد، با یک کارشناس ملکی مشورت می­کند. درصورتیکه موکل به نظر کارشناس اعتراض داشته باشد، وکیل اعتراض موکل خود را به دادگاه اطلاع می­دهد. درصورتیکه نظر نهایی دادگاه به نفع موکل نباشد، وکیل ملکی دادخواست دیگری تنظیم می­کند و از دادگاه درخواست تجدید نظر می­کند. وکیل همواره در تلاش است تا از حق و حقوق موکل خود دفاع کند.

از رایج­ترین دعاوی ملکی، دعاوی عدوانی است. در خصوص دعاوی عدوانی شخص می­تواند به اختیار خود به دو طریق حقوقی یا کیفری برای شکایت اقدام کند. اگر انتخاب کنید که به صورت حقوقی شکایت خود را اعلام کنید، دیگر نمی­توانید آن را به شکایت تغییر دهید. اما اگر به صورت کیفری شکایت خود را مطرح کنید، می­توانید مجددا به روشی حقوقی شکایت دیگری مطرح کنید. بنابراین قبل از طرح شکایت با موکل ملکی خود مشورت کنید تا در ادامه پیگیری پرونده گرفتار مشکلات اساسی نشوید. وکیل ملکی موظف است شما را در مسیر پرونده راهنمایی کند.

در دعاوی خلع ید، مالک از فردی که ملک او را تصرف نموده است به مراجع قانونی شکایت می­کند. بسیاری از مردم دعوای خلع ید را دعاوی عدوانی اشتباه می­گیرند. در این گونه موارد تنها وکیل ملکی است که به موکل کمک می­کند تا شکایت را به درستی طرح کند و دادخواست مرتبط با موضوع دعوا را تنظیم می­کند.

در خصوص تقسیم املاک مشاع بهتر است تمامی شرکا برای حل اختلافات در خصوص ملک مشاع و کسب اطلاعات در زمینه مقررات املاک مشاع به یک وکیل ملکی مراجعه کنند و پرونده را برای بررسی به او بسپارند.

 • مشاوره حقوقی ملکی

هر فردی قبل از ورود به حوزه سرمایه گذری در زمینه املاک و اراضی و معاملات املاک بایستی با یک وکیل حقوقی مشورت کند و در جلسات مشاوره حقوقی ملکی شرکت کند تا اطلاعات کافی را درباره قوانین حقوقی و ملکی کسب نماید. فردی که می­خواهد سرمایه هنگفتی را صرف معاملات املاک و ارضی نماید، ضروری است که قبل از وارد شدن به جریان این گونه معاملات از تمامی قوانین آگاهی داشته باشد تا ضرر و زیانی متحمل نشود. با مشورت گرفتن از یک متخصص در زمینه حقوق ملکی می­توانید آسوده خاطر در زمینه املاک و اراضی فعالیت خود را آغاز کنید و به سرمایه دلخواه خود دست پیدا کنید.

بهترین وکیل ملکی در ارومیه، در زمینه­ های شکایت از مستأجر، مشاوره در خصوص ثبت اسناد، در زمینه قراردادها و آزاد سازی رهن و غیره، به موکلین خود مشاوره حقوقی ارائه دهد.

در نهایت این نکته را متذکر می­شویم که برای پیگیری هرگونه دعاوی ملکی حتما از وکیل ملکی کمک بگیرید. وکیل ملکی فردی است که در زمینه مسائل حقوقی و ملکی تخصص دارد و قطعا خیلی بهتر می­تواند در حل مشکلات و مسائل ملکی پیش آمده شما را راهنمایی نماید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 5 =