وکیل-مواد-مخدر-نجات-علی-پور

وکیل-مواد-مخدر-نجات-علی-پور


حضور وکیل مواد مخدر در ارومیه در خصوص پرونده‌های مربوط به مواد مخدر الزامی است  زیرا پرونده‌های مواد مخدر به دلیل بر هم زدن نظم و امنیت عمومی جامعه از حساسیت بالایی برخوردار هستند و جرائم سنگینی برای مجرمین در نظر گرفته شده است. بنابراین توصیه می‌شود پیش از شرکت در جلسات دادگاه حتما با وکیل مواد مخدر خوب در ارومیه مشورت نمائید و مشاوره‌های مورد نیاز را دریافت کنید.

گاهی ممکن است به دلیل وقوع جرم قاضی برای متهم حکم اعدام صادر نماید اما با کمک وکیل می‌توان از میزان مجازات تعیین شده کاست و آن را به زندان یا جریمه نقدی تبدیل کرد. به همین دلیل انتخاب وکیل حرفه‌ای و متخصص در زمینه مسائل مربوط به مواد مخدر می‌تواند بسیار موثر باشد. قوانین و تبصره‌های بسیاری در زمینه جرائم مربوط به مواد مخدر وجود دارد که تنها با کمک وکیل می‌توان از آنها استفاده نمود.

بهترین وکیل مواد مخدر در ارومیه فردی است که با کلیه قوانین مربوط به مجازات مصرف و حمل مواد مخدر، قاچاق و نگهداری آن آشنا است و در زمینه یافتن راهی برای دفاع از موکل خود از تخصص و تجربه بالایی برخوردار است و به خوبی می‌داند که چه مدارک و شواهدی می‌تواند به موکل کمک کند و موجب تخفیف در مجازات وی شود. وکیل مواد مخدر در بسیاری از مراحل قانونی رسیدگی به پرونده مانند تنظیم دفاعیه به موکل خود مشاوره می‌دهد و درباره انواع جرائم مربوط به مواد مخدر و … و مجازات‌های در نظر گرفته شده برای هر یک با موکل خود صحبت می‌نماید.

انواع جرایم مرتبط با مواد مخدر

 • وارد یا صادر کردن مواد مخدر یا سایر داروهای اعتیاد آور و روان گردان
 • تولید و ساخت مواد مخدر و مواد اعتیاد آور با استفاده از ترکیبات گیاهی یا شیمیایی. برخی مواد گیاهی طبیعی یا شیمیایی اعتیاد آور هستند و هر گونه استفاده از آنها خلاف قانون است.
 • جابجایی و حمل هر نوع مواد مخدر یا داروهای روان گردان
 • انبار کردن و نگهداری مواد مخدر و روان گردان در خودرو یا منزل و یا هر مکان دیگر
 • خرید و فروش انواع مواد مخدر و داروهای روان گردان
 • توزیع مواد مخدر و داروهای روان گردان، توزیع به معنای دادن مواد مخدر یا روان گردان به افراد بدون دریافت وجه می‌باشد
 • مصرف مواد مخدر یا اعتیاد به استفاده از داروهای روان گردان

وکیل مواد مخدر کیست؟

حوزه فعالیت وکلا بسیار گسترده است و یکی از حوزه‌های فعالیت وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور حوزه مواد مخدر می‌باشد. وکیل مواد مخدر بر تمامی مسائل و قوانین مربوط به مواد مخدر تسلط کامل دارد و از وکلای مجرب و متخصص حوزه جرائم کیفری می‌باشد. جرائم مربوط به مواد مخدر در دسته جرائم کیفری قرار دارند و بایستی توسط وکیل مواد مخدر خوب در ارومیه پیگیری شود.

وکیل-مواد-مخدر-در-ارومیه-نجات-علی-پور

وکیل-مواد-مخدر-در-ارومیه-نجات-علی-پور

وکیل مواد مخدر به عنوان وکیل تسخیری

در خصوص پرونده‌های کیفری در صورتی که متهم بضاعت مالی نداشته باشد یا نتواند برای خود وکیل انتخاب کند وکیل تسخیری معرفی شده از سوی دادگاه پرونده متهم را بر عهده می‌گیرد و از حقوق وی در جلسات دادگاه دفاع می‌کند. وکیل تسخیری از سوی قاضی و با استفاده از بودجه دادگاه برای دفاع از متهم انتخاب می‌شود و هیچ حق الوکاله‌ای از موکل خود دریافت نمی‌کند.

اهمیت حضور وکیل در پرونده‌های مواد مخدر

مهمترین دلیل اهمیت حضور وکیل مواد مخدر در ارومیه دفاع از متهم در جلسات دادگاه و کمک به کاهش میزان مجازات وی می‌باشد. بسیاری از افراد از قوانین حقوقی اطلاعی ندارند و قادر نیستند در مواجهه با مسائل حقوقی از خود دفاع کنند. بنابراین سپردن پرونده به وکیل بسیار منطقی و موثر خواهد بود. در بسیاری از مواد متهم بدون آگاهی از مسائل حقوقی مراحل بازپرسی را طی می‌کند و در دادسرا اظهاراتی را مطرح می‌کند که شاید به ضرر وی باشد و مجازات او را سنگین‌تر کند. در حقیقت متهم با عدم آگاهی خود به زیان خود عمل می‌کند در حالیکه شاید اگر از قوانین اطلاع داشت بسیاری از اشتباهاتی که مرتکب نشده است را بر بیان نمی‌آورد.

اما با وکیل مواد مخدر پیش از جلسات دادرسی و بازپرسی با موکل خود ملاقات می‌کند و او را از قوانین مطلع می‌کند و به او کمک می‌کند تا ار بیان هر آنچه بر علیه او است خودداری کند. بدین ترتیب میزان مجازات وی بسیار کمتر خواهد بود. وکیل درباره سوالاتی که ممکن است در جلسات بازپرسی مطرح شوند با متهم صحبت می‌کند و او را آگاه می‌کند.

وکیل اجازه ندارد در جلسات بازپرسی حضور داشته باشد اما پیش از تشکیل شدن جلسه می‌تواند با موکل خود ملاقات کند و تمامی مسائل را به طور واضح برای موکل خود شرح دهد.

برای آشنایی بیشتر با بهترین وکیل ارومیه لطفا اینجــــا کلیک کنید

نقش وکیل مواد مخدر در دادسرا

جلسات بازپرسی که در دادسرا برگزار می‌شوند به منظور انجام تحقیقات اولیه و اثبات جرم می‌باشند و بهترین وکیل مواد مخدر در ارومیه می‌تواند با مطالعه پرونده و تحقیقات انجام شده در دادسرا بهترین دفاع را از متهم انجام دهد. ممکن است وکیل به صورت حضوری نتواند از موکل خود دفاع کند اما با آگاه کردن موکل و مطلع کردن او از پرسشهای بازپرس می‌تواند به او کمک کند تا بتواند به تنهایی از خود دفاع کند و پاسخی ندهد که بر زیان وی باشد.

گاهی ممکن است متهم به دلیل عدم آگاهی مسائلی را در مقابل بازپرس مطرح کند که ربطی به پرونده نداشته باشد اما به ضرر او باشد و جرمش را سنگین‌تر کند.

نقش وکیل در دادگاه بدوی

پرونده‌های مواد مخدر پس از ارسال به دادگاه توسط قاضی مورد بررسی قرار می‌گیرد و معمولا در این مرحله رای نهایی صادر می‌شود و مجازات برای فرد متهم مشخص می‌گردد. به همین دلیل توصیه می‌شود اگر تا پیش از دادگاه برای پرونده خود وکیل مواد مخدر انتخاب نکرده‌اید هرچه سریعتر اقدام کنید زیرا در این مرحله قاضی تصمیم نهایی خود را اعلام خواهد نمود و در صورت عدم حضور وکیل مواد مخدر در ارومیه دیگر امکان طرح دادخواست تجدید نظر وجود نخواهد داشت و متهم باید مطابق با مجازات تعیین شده تنبیه شود. اما اگر وکیل مواد مخدر زودتر از جلسه نهایی دادگاه حضور داشته باشد می‌تواند در جلسه دادگاه از موکل خود دفاع کند و با ارائه مدارک محکمه پسند برای مجازات وی از قاضی تخفیف بگیرد.

بهترین-وکیل-مواد-مخدر-ارومیه-نجات-علی-پور

بهترین-وکیل-مواد-مخدر-ارومیه-نجات-علی-پور

نقش وکیل در دادگاه تجدید نظر

در دادگاه تجدید نظر نیز حضور وکیل می‌تواند در تغییر حکم نهایی پرونده موثر باشد. در این مرحله تخصص و مهارت بهترین وکیل مواد مخدر در ارومیه می‌تواند در نتیجه نهایی پرونده و تجدید نظر قاضی موثر واقع شود و اعتراض مورد قبول قاضی قرار می‌گیرد و پرونده مجدد بررسی می‌شود. در دادگاه تجدید نظر هیچ از طرفین در جلسه حضور ندارند و قاضی بنا به تشخیص خود حکم نهایی را صادر می‌کند. حکمی که در این مرحله صادر می‌شود لازم الاجرا است و قابل تغییر نخواهد بود.

هزینه وکیل مواد مخدر در ارومیه چقدر است؟

مبلغی که به عنوان حق الوکاله در قرار داد نوشته می‌شود طبق توافق موکل و وکیل مشخص شده است. هزینه وکیل مواد مخدر در ارومیه بر اساس تعرفه قانونی تعیین می‌گردد که از سوی قوه قضائیه مشخص شده است. بنابراین مبلغ درج شده در قرارداد با توجه به شدت جرم و سختی پرونده تعیین خواهد شد.

چه مواردی در زمینه مواد مخدر جرم محسوب می‌شوند؟

بر اساس قانون فردی که مواد مخدر مصرف می‌کند مجرم نیست اما سایر اعمال دیگر که به مواد مخدر مربوط می‌شوند جرم محسوب می‌شوند. به عنوان مثال ساخت و تولید مواد مخدر، کشت گیاهان مورد استفاده برای تولید مواد مخدر، توزیع و فروش مواد مخدر و داروهای روان گردان و نگهداری آن جرم است. یعنی اگر فردی مقداری بیشتر از مقدار مصرف خود مواد مخدر به همراه داشته باشد توزیع کننده محسوب می‌شود و مجرم است.

بنابراین مصرف کننده مواد مخدر مجرم نیست اما شاید گاهی پیش بیاید که ماموران قانون بدون توجه به این موضوع فرد معتاد را بازداشت می‌کنند. در این شرایط وکیل مواد مخدر می‌تواند با اثبات اینکه فرد تنها مصرف کننده است و مجرم نیست به وی کمک کند تا مجازات کمی برایش صادر شود و یا تبرئه شود.

اما اگر فرد مصرف کننده به دلیل مصرف مواد مخدر یا داروهای روان گردان به افراد دیگر آسیب رسانده باشد یا نظم عمومی را بر هم زده باشد، مجرم است و خارج از حوزه مواد مخدر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. گاهی مصرف مواد مخدر موجب می‌شود تا فرد حالت عادی نداشته باشد و برای جامعه و خانواده خود خطر آفرین باشد.

به طور کلی می‌توان گفت حیطه فعالیت وکیل مواد مخدر خوب در ارومیه دفاع از افرادی است که به جرم توزیع، فروش، حمل و نگهداری مواد مخدر و داروهای روان گردان دستگیر شده‌اند. برخی از افراد بدون اطلاع از وجود مواد مخدر اقدام به حمل کیف یا خودرو می‌نمایند، اما به جرم حمل مواد مخدر دستگیر می‌شوند. در این صورت نیز وکیل مواد مخدر می‌تواند با جمع آوری مدارک و شواهد محکمه پسند بی گناهی فرد متهم را ثابت کند. بدین ترتیب احتمال تبرئه شدن فرد بسیار بالا خواهد بود.

در برخی از موارد نیز افراد عادی برای دریافت پول حاضر می‌شوند که یک ساک یا چمدان را با خود را شهری دیگر یا کشوری دیگر حمل کنند که حاوی مواد مخدر می‌باشد. در این صورت نیز فرد شریک جرم محسوب می‌شود و به دلیل اینکه از وجود مواد مخدر اطلاع داشته است باید مجازات شود. گاهی توزیع کنندگان مواد مخدر با دادن وعده مسافرت خارجی رایگان افراد را فریب می‌دهند و از آنها می‌خواهند در ازای پرداخت تمامی هزینه‌های سفرشان چمدان حاوی مواد مخدر را با خود حمل کنند و به آدرس مورد نظر ببرند.

در این شرایط عامل اصلی قاچاق مواد مخدر قابل رد یابی نیست اما فردی که اقدام به قاچاق مواد مخدر نموده است مجرم اصلی محسوب می‌شود و اگر مقدار مواد حمل شده خیلی زیاد باشد مجازات اعدام دارد. در این حالت وکیل مواد مخدر، وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور می‌تواند با استفاده از مهارت و تجربه خود در کاهش میزان جرم تعیین شده بکاهد. حضور وکیل برای اثبات بی گناهی افراد فریب خورده و یا تقلیل در مجازات بسیار موثر خواهد بود.

خدماتی که وکیل مواد مخدر برای دفاع از متهم ارائه می‌دهد:

 • ارائه مدارک برای اثبات بی گناهی فرد متهم که سابقه کیفری ندارد
 • تلاش برای کاهش مجازات
 • تلاش برای تبدیل حکم اعدام به حبس
 • تلاش برای تبدیل مجازات حبس به مجازات نقدی
 • تلاش برای دریافت حکم تعلیق مجازات و فرصت گرفتن برای اجرای حکم
 • تلاش برای تبرئه شدن متهم در مراجع قضایی
 • تبرئه شدن متهم یا تقلیل مجازات در مرحله تجدید نظر
 • دریافت حکم آزادی مشروط برای متهم
 • دریافت حکم عفو رهبر

وکیل مواد مخدر چگونه از موکل خود دفاع می‌کند؟

دفاع از موکل در دادگاه به دو صورت انجام می‌شود. در مرحله اول دفاع به صورت شفاهی انجام می‌شود و وکیل با حضور در کنار موکل خود به صورت شفاهی از وی دفاع می‌کند. دفاع شفاهی در جلسه رسیدگی به پرونده در دادگاه انجام می‌شود. در مراحل بعدی دفاع به صورت کتبی و به صورت تنظیم دفاعیه در دادگاه ارائه می‌گردد. وکیل باید برای هر نوع دفاع تبحر و تجربه کافی داشته باشد و برای دفاع شفاهی از قدرت بیان و برای دفاع کتبی قلم قوی داشته باشد تا بتواند تمامی نکات قانونی را در محکمه مطرح نماید.

لایحه دفاعیه از موکل در پرونده مواد مخدر

لایحه دفاعیه زمانی تنظیم می‌شود که متهم به جرم حمل مواد مخدر دستگیر شده باشد و وکیل برای دفاع از وی و اثبات بی گناهی او لایحه دفاعیه را تنظیم می‌نماید و به دادگاه ارائه می‌دهد. همراه با لایحه دفاعیه تمامی مدارک و دلایل ثابت کننده بی گناهی فرد متهم باید ارائه گردد تا توسط قاضی مورد بررسی قرار گیرد. در این شرایط فرد متهم اگر شاهدی را برای اثبات بی گناهی خود دارد باید با وکیل خود در میان بگذارد تا شاهد در جلسه دادگاه حاضر شود و بر بی گناهی متهم شهادت دهد.

در نهایت قاضی با بررسی مدارک و اظهارات شاهد رای نهایی را صادر می‌کند.

مواد قانونی مورد  استفاده در لایحه دفاعیه مواد مخدر

ماده ۲۶ قانون اصلاح مواد مخدر: هر کس با قصد متهم کردن فرد دیگری مواد مخدر یا داروهای روان گردان را در لوازم یا منزل وی قرار دهد مجرم است و باید مجازات شود. در این صورت اگر ثابت شود که متهم و دارنده مواد مخدر بی گناه است فردی که اقدام به متهم کردن وی نموده است به اشد مجازات محکوم می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد قانونی مورد استفاده در لایحه دفاعیه و هزینه وکیل مواد مخدر در ارومیه به وب سایت وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور مراجعه نمائید. https://nejatalipour.ir/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 17 =