کلاهبرداری پانزی چیست؟

کلاهبرداری پانزی چیست؟ مجازات کلاهبرداری پانزی چیست؟ روش طرح شکایت از کلاهبرداری پانزی چگونه است؟

آیا شما هم به چنین سوالاتی و سوالات مشابه برخورده اید و پاسخی برای آن ها ندارید؟ آیا در اینترنت به جز جواب های ضد و نقیض چیزی در این زمینه دستگیرتان نشده؟

ما برای شما راه حل مطمئنی داریم. برای یافتن پاسخ سوالاتتان بهترین راه این است که با یک وکیل خوب در ارومیه مشورت کنید و چه کسی بهتر از وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور که هم متخصص است؛ هم اطلاعات کاملا به روز و سابقه درخشانی دارد؟

کلاهبرداری پانزی چیست؟

نوعی کلاهبرداری است که سرمایه گذاران را فریب می دهد و با وجوه حاصل از سرمایه گذاران جدیدتر به سرمایه گذاران قبلی سود می پردازد. این طرح باعث می شود که قربانیان به این باور برسند که سود حاصل از فعالیت مشروع کسب و کار (به عنوان مثال فروش محصول یا سرمایه گذاری های موفق) است و آنها هنوز از اینکه سرمایه گذاران دیگر منابع مالی هستند آگاهی ندارند. کلاهبرداری می تواند توهم یک تجارت پایدار را حفظ کند به شرطی که سرمایه گذاران جدید سرمایه های جدیدی را کمک کنند و تا زمانی که اکثر سرمایه گذاران تقاضای بازپرداخت کامل را نداشته باشند و هنوز به دارایی های موجودی که تصور می شود متعلق به آنها هستند اعتقاد ندارند.

مجازات-کلاهبرداری-پانزی-چیست؟-نجات-علی-پور-وکیل-پایه-یک-دادگستری

مجازات-کلاهبرداری-پانزی-چیست؟-نجات-علی-پور-وکیل-پایه-یک-دادگستری

چرا به این نوع کلاهبرداری، کلاهبرداری پانزی می گویند؟

در دهه ۱۹۲۰ چارلز پانزی این طرح را انجام داد و به دلیل پول هنگفتی که در اختیار گرفت در سراسر ایالات متحده مشهور شد. طرح اصلی وی مبتنی بر داوری قانونی کوپن های پاسخ بین المللی برای تمبرهای پستی بود ، اما او به زودی شروع به هدایت پول سرمایه گذاران جدید برای پرداخت به سرمایه گذاران قبلی و به خودش کرد. برخلاف طرح های مشابه قبلی ، پانزی تحت فشار مطبوعاتی هم در داخل ایالات متحده و هم در سطح بین المللی هم در زمان اجرای آن و هم پس از فروپاشی آن به دست آمد – این بدنامی در نهایت منجر به نامگذاری این نوع کلاهبرداری به نام وی شد.

نشانه های کلاهبرداری پانزی

سرمایه گذاری بالا با ریسک کم یا بدون خطر بازده دارد: هر سرمایه گذاری درجاتی از ریسک را به همراه دارد و سرمایه گذاری هایی که بازده بالاتری دارند معمولاً ریسک بیشتری دارند. هر فرصت سرمایه گذاری “تضمینی” باید مشکوک تلقی شود.

بازدهی بیش از حد سازگار: ارزش سرمایه گذاری به مرور زمان بالا و پایین می شود ، به ویژه آنهایی که سود بالقوه بالایی دارند. سرمایه گذاری که بدون توجه به شرایط کلی بازار همچنان به طور منظم بازده مثبت ایجاد کند مشکوک تلقی می شود.

سرمایه گذاری های ثبت نشده:کلاهبرداری پانزی به طور معمول شامل سرمایه گذاری هایی است که در تنظیم کننده های مالی ثبت نشده اند.

فروشندگان غیرمجاز: در ایالات متحده ، قوانین اوراق بهادار فدرال و ایالت ایجاب می کند که متخصصان سرمایه گذاری و شرکت های آنها مجوز یا ثبت نام کنند. این نوع کلاهبرداری شامل افراد فاقد مجوز یا شرکت های ثبت نشده است.

استراتژی های مخفیانه یا پیچیده: سرمایه گذاری هایی که قابل درک نیستند یا اطلاعات کاملی در مورد آنها یافت نمی شود یا به دست نمی آید.

مسائل مربوط به مدارک: خطاهای صورت حساب ممکن است نشانه ای باشد که وجوه وعده داده شده را سرمایه گذاری نمی کنند.

مشکل در دریافت پول: سرمایه گذاران باید به مواردی که پرداختی دریافت نمی کنند یا در انجام وجه نقد با مشکل روبرو می شوند مشکوک شوند. مُرَوِّجان کلاهبرداری پانزی گاهی اوقات سعی می کنند با ارائه بازدهی بالاتر حتی برای ماندگاری ، از پرداخت نقدی شرکت کنندگان جلوگیری کنند.

به موارد زیر نیز دقت کنید:

۱٫پرسنل فروش یا مشاور بیش از حد فشار آور و پرخاشگر هستند.

۲٫تماس اولیه با یک تماس سرد یا از طریق یک شبکه اجتماعی ، یک رادیو مبتنی بر زبان یا یک تبلیغ رادیویی مذهبی انجام شد.

۳٫مشتری نمی تواند معاملات واقعی یا سرمایه گذاری های انجام شده را تعیین کند.

۴٫از مشتریان خواسته می شود چک هایی با نام متفاوت از نام شرکت (مانند یک شخص دیگر) بنویسند یا چک ها را به آدرس دیگری که آدرس شرکت است ارسال کنند.

به محض رسیدن سررسید سرمایه گذاری ، به مشتریان فشار می آید که اصل پول و سود خود را به دست آورند.

مجازات کلاهبرداری پانزی چیست؟

همانطور که مشهود است ، عواقب قانونی اجرای کلاهبرداری پانزی در سرتاسر جهان بسیار شدید است. مجازات ها معمولاً شامل موارد زیر است:

الف. زمان طولانی زندان (می تواند حتی مادام العمر نیز باشد)

ب. جبران خسارت (این می تواند میلیاردها دلار باشد )

ج. جریمه

بسته به پرونده شما ، وقتی متهم به اجرای کلاهبرداری پانزی شدید ، این ممکن است شما را با اتهامات دیگری مانند فرار مالیاتی ، کلاهبرداری مالیاتی یا حتی کلاهبرداری امنیتی روبرو کند.

طرح شکایت از کلاهبرداری پانزی

بدیهی است که بسیاری از قربانیان کلاهبرداری پونزی می خواهند ادعاهای مدنی را مستقیماً علیه مأمور برنامه پونزی مطرح کنند. از دیدگاه عملی ، این روش اغلب معنی چندانی ندارد. کشف برنامه نویس های  این کلاهبرداری، معمولاً زمانی اتفاق می افتد که کل برنامه ریز یا کل پول را خرج کرده است. بنابراین گرچه مطمئناً می توانید از شکایت کنید و به احتمال زیاد در دادگاه حکم علیه آنها را بدست آورید ، بعید است در پایان روز مبلغی را پس بگیرید.

طبق تجربه ما ، سرمایه گذاران با تمرکز پرونده های خود در شرکت نظارت بر کارگزاری و سایر اشخاص ثالث که ممکن است از نظر قانونی مسئول سو رفتار شخص خاطی باشند و توانایی مالی پرداخت قضاوت را دارند ، به احتمال زیاد ضررهای خود را بازیابی می کنند.

قربانیان کلاهبرداری پانزی از طریق دادگاه های جنایی یا گیرنده های تعیین شده توسط دادگاه ، در صورت وجود ، مقدار بسیار کمی از پول خود را پس می گیرند. در بیشتر موارد ، گرچه ثبت ادعا نزد گیرنده ضرری ندارد ، اما به احتمال زیاد منجر به بازیابی کامل ضرر و زیان شما نخواهد شد. پس در صورت مواجهه با همچین مواردی برای بازیابی ضرر خود بهتر است به یک وکیل خوب در ارومیه مراجعه کنید. پیشنهاد ما به شما وکیل پایه یک دادگستری نجات علی پور است که با صبر و حوصله، تخصص و تجربه، گام به گام در این مسیر به بهترین نحو در کنار شما خواهد بود تا حقوق شما را احقاق کند.

 

برای آشنایی بیشتر با انواع کلاهبرداری لطفا اینجـــــا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =